Else Gammelgaard Madsen
Zinzino Independent Partner
Zapraszamy! Jestem Twoim niezależnym konsultantem i moim celem jest poprowadzenie Cię przez ścieżkę wiodącą do dobrego stanu zdrowia.
Jak powstrzymać przeziębienie i grypę
W społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że przeziębienia i grypa to choroby sezonowe. Gdy tylko spada temperatura, zaczynamy chorować, kaszleć i kichać. Istnieją jednak strategie zapobiegania, które pozwalają skutecznie zadbać o zdrowie.
Dobry stan zdrowia nie jest abstrakcyjnym celem. Dbanie o dobrostan wspiera się na trzech filarach – dobrym śnie, prawidłowej diecie i ćwiczeniach fizycznych. Oprócz tego wiedza o konkretnych potrzebach własnego organizmu zapewni zdrowe życie pełne energii. Przykładem mogą być suplementy umożliwiające odżywianie poparte wynikami testów. Witamina D to pierwsza linia obrony organizmu przed sezonowymi przeziębieniami.
Osobiste podejście do „witaminy słońca”
Witamina D jest niezbędna do prawidłowego działania układu odpornościowego. Ma kluczowe znaczenie dla ważnych funkcji organizmu i ułatwia regulację wchłaniania wapnia. Utrzymywanie wystarczającej ilości witaminy D w organizmie jest ważne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości i zębów. Przede wszystkim w chłodniejszych miesiącach należy sprawdzać poziom witaminy D, ponieważ słońce jest jej najbardziej naturalnym źródłem. Promienie ultrafioletowe (UV) padające na skórę aktywują syntezę witaminy D i odpowiadają za 80% wymaganego spożycia.
O zdolności organizmu do uzyskiwania odpowiedniej ilości witaminy D decyduje wiele czynników. Sposób reagowania organizmu na słońce i zdolność wytwarzania tej „witaminy słońca” zależą na przykład od zanieczyszczeń występujących w okolicy, używania filtrów słonecznych, ilości czasu spędzanego wewnątrz budynków, życia i pracy w dużym mieście z budynkami zasłaniającymi światło słoneczne, a nawet od koloru skóry. Trzeba również uwzględnić masę ciała. Witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach, zatem im większa masa ciała, tym więcej musimy produkować i spożywać, aby osiągnąć i utrzymać odpowiedni poziom tej witaminy we krwi.
Zwiększanie ilości witaminy D w zimie
Można zatem powiedzieć, że zapotrzebowanie na witaminę D zależy od konkretnego organizmu. Podobnie jak większość czynników żywieniowych i zdrowotnych, istnieją istotne indywidualne różnice, jeśli chodzi o zaspokajanie potrzeb związanych z witaminą D. Nie są to wartości stałe. Poziom witaminy D różni się w zależności od pory roku, właściwości organizmu oraz miejsca zamieszkania i stylu życia. Dlatego konieczne są regularne badania, aby w razie potrzeby można było uzupełniać witaminę D dzięki jej dodatkowym źródłom. Czy Twój styl życia zmienia się w chłodniejszych miesiącach? Czy spędzasz więcej czasu na siłowni niż na spacerach lub częściej spożywasz wygodne, gotowe posiłki? Dlatego właśnie tak istotne jest monitorowanie poziomu tej najważniejszej witaminy w ciągu zimniejszych miesięcy. Warto jednak robić to przez cały rok i dbać o jak najlepsze zdrowie, uzupełniając ewentualne niedobory.
Niech nauka ujawni Twój poziom witaminy D, a natura się nim zajmie
Według amerykańskich National Institute of Health (NIH) około miliarda osób na świecie cierpi obecnie na niedobór witaminy D, zwłaszcza w chłodnych i sprzyjających chorobom miesiącach. Bardzo często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dobre wieści są takie, że nie trzeba wizyty lekarskiej, aby sprawdzić poziom witaminy D w organizmie. Można to zrobić w domu, przeprowadzając proste badanie krwi.
Zinzino VitaminD Test to przeznaczony do użytku domowego test suchej kropli krwi, który zapewnia pełną poufność wyników. VitaminD Test eliminuje konieczność zgadywania i ułatwia dbanie o zdrowie. Jest bazą dla suplementu ZinoShine+ zawierającego wegańską witaminę D3 z dzikich porostów oraz magnez o szerokim spektrum działania, który warto stosować zawsze, gdy trzeba podnieść poziom tej witaminy.
Dostosuj dawkowanie na podstawie wyników badania VitaminD Test, aby przywrócić właściwy poziom witaminy D, zyskać lepsze samopoczucie zimą (i w innych porach roku) oraz zabezpieczyć się przed przeziębieniami.
Udostępnij tę stronę
Lub skopiuj link