Cart
Shopping cart

Alina Leitinger

Zinzino Independent Partner

Tere tulemast! Mina olen teie sõltumatu nõustaja ja juhin teid teekonnal parema tervise poole.

06645506096
llamada Kopeeri
mail@alina-leitinger.at
Kopeeri
Tervis • kolmapäev, 29. märts 2023 • 3 min

Oomega-3- ja oomega-6-rasvhapete vahekord ning miks peaksite seda kontrollima

Autorilt Zinzino

Tänapäeva toit on sageli tugevalt töödeldud ja saadaval on rohkem pakendatud valikuid kui kunagi varem. Meie külmkapid ja sügavkülmikud on täis toitu, mis sisaldab palju suhkrut ja vähe kiudaineid, ning väga kerge on teha toiduvalikuid mugavusest, mitte toiteväärtusest lähtudes. Ehkki on raskem leida täisväärtuslikke toite ja vältida tühje kaloreid, elame samas ka isikupärase toitumise ajastul – meil on võimalik täita individuaalseid toitumisvajadusi ja taastada oma organismis tasakaal teaduslikult tõestatud toimega toidulisandite abil. Enam ei ole vaja kulutada aega ja raha vitamiinide kombineerimisele. Testipõhine toitumine annab inimesele vajalikud teadmised ja kontrolli olukorra üle.

Oomega-3- ja oomega-6-rasvhapete kasulikkus

Meie keha vajab oluliste funktsioonide täitmiseks nii oomega-3- kui ka oomega-6-rasvhappeid. Need on asendamatud rasvhapped, mida peame saama toidust ja toidulisanditest, sest keha neid ise ei tooda.

Oomega-3-rasvhappeid leidub peamiselt rasvases kalas, rohelistes lehtköögiviljades ja taimedes. Oomega-6-rasvhappeid saab lihast, linnulihast ja munadest. Meie toidus on piisavalt oomega-6-rasvhappeid. Keerulisem on saada kätte piisavalt oomega-3-rasvhappeid ja saavutada organismis oomega-rasvhapete tasakaal.

couple-training-products-in-front.jpeg

Oomega-rasvhapete vahekord lääne toidus

Rakumembraanide optimaalse tervise tagamiseks peaks meie oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete vahekord olema 3:1. Selline vahekord kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest, mis tekib, kui antioksüdantide tase on liiga madal ja keha on ülekoormatud ega suuda normaalselt funktsioneerida, mis omakorda võib rakke kahjustada.

Hea uudis on see, et antioksüdantide ja vabade radikaalide tasakaalu kehas on võimalik taastada.

Mis on ideaalne oomega-3- ja oomega-6-rasvhapete vahekord?

Soovitatav oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete vahekord on 3:1. Inimestel, kes ei kasuta oomega-3-toidulisandit, võib see vahekord olla lausa 25:1. Isegi neil, kes söövad regulaarselt kala ja võtavad oomega-rasvhappeid toidulisandina, jääb see vahekord testimisel sageli kaugele ideaalsest vahekorrast 3:1. See pole inimeste süü, vaid pigem märk sellest, et üldine toidusüsteem ei toimi nii nagu vaja ja toidulisandid ei sisalda olulisi koostisaineid, mis aitaksid toitainetel meie kehas vajalikul määral imenduda.

Mida tähendab oomega-6-rasvhapete suur ülekaal oomega-3-rasvhapete suhtes?

Oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete tasakaalu taastamine peaks olema esmatähtis. Tasakaalus keha tähendab, et aju, süda, immuunsüsteem ja rakud toimivad normaalselt*.

Kui toidus on liiga vähe oomega-3-rasvhappeid, võib see meie tervist mitmeti kahjustada. Probleem on selles, et paljud inimesed ei tea, et nende organism on tasakaalust väljas.

Vereproov oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete vahekorra kindlaks tegemiseks (Omega BalanceTest)

See on isikupärase toitumise jõud. Kuigi rasvhapete kohta on olemas soovituslikud päevanormid, ei sobi üks norm kõigile. Huupi eeldamise asemel aitab BalanceTest inimese oomega-rasvhapete vahekorra täpselt kindlaks teha.

Tegemist on kuivveretestiga ülemaailmselt tervise ja heaolu kaubamärgilt Zinzino, mis võimaldab teie veres täpselt kindlaks teha 11 rasvhappe sisalduse. Analüüsi teostab sõltumatu osapool ning tulemused on täiesti konfidentsiaalsed. Testiga saate kaasa isiklikud soovitused ja juhised, kuidas taastada ülitähtis oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete tasakaal teie kehas ja kuidas oma terviseteekonnal edasi liikuda.

Kuidas viia oomega-3- ja oomega-6-rasvhapped tasakaalu

Hea oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete vahekorra saavutamiseks tuleb tegutseda kahes suunas. Esimene ja kõige olulisem samm on veenduda, et teie toidus oleks tervislikke oomega-3-rasvhapete allikaid. Kui teil on tarvis korvata toitainete puudujäägid toidulisanditega, kasutage BalanceOili – see on meie täiesti looduslik esindustoode, mis sisaldab puhast kalaõli, ekstra neitsioliiviõli, polüfenoole ja D3-vitamiini.

On teaduslikult tõestatud, et see aitab turvaliselt viia oomega-6- ja oomega-3-rasvhapped omavahel tasakaalu. BalanceOil, millel on 15 EFSA kinnitatud kasulikku toimet tervisele, alustades ajutegevusest ja lõpetades1 südame tervisega2, muudab rakke seestpoolt*.

120-päevase BalanceOili kuuri ajal tuleks keha uuesti tasakaalu viimiseks teha muudatusi ka toitumises. Vähendage töödeldud ja pakendatud mugavustoitude tarbimist ja sööge rohkem oomega-3-rasvhapete allikaid, nagu rasvane kala, vetikad, taimeõlid, spinat, rooskapsas, mustikad ja Kreeka pähklid. Toidupoes valige pigem täisväärtuslik töötlemata toit. Tehke 120 päeva pärast uuesti BalanceTest, et teada saada, kas olete ideaalvahekorrale 3:1 lähemale jõudnud.

* USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) pole neile väidetele oma hinnangut andnud. Toode pole mõeldud haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks ega ennetamiseks.

1. DHA (dokosahexaensyra) bidrar till att bibehålla en normal hjärnfunktion

DHA (dokosahexaensyra) bidrar till att bibehålla en normal hjärnfunktion. Påståendet får endast användas om livsmedel som innehåller minst 40 mg DHA per 100 g och per 100 kcal. För att hälsopåståendet ska få användas måste konsumenten informeras om att den gynnsamma effekten uppnås vid ett dagligt intag på 250 mg DHA. Moderns intag av dokosahexaensyra (DHA) bidrar till att hjärnan utvecklas normalt hos foster och spädbarn som ammas. Information ska ges till gravida och ammande kvinnor om att den gynnsamma effekten uppnås vid ett dagligt intag på 200 mg DHA utöver det rekommenderade dagliga intaget av omega-3-fettsyror för vuxna, dvs. 250 mg DHA och EPA (eikosapentaensyra). Påståendet får endast användas om livsmedel som ger ett dagligt intag på minst 200 mg DHA.

2. EPA och DHA bidrar till normal hjärtfunktion

EPA och DHA bidrar till normal hjärtfunktion. Påståendet får endast användas om livsmedel som är åtminstone en källa till EPA och DHA, så som avses i påståendet KÄLLA TILL OMEGA-3-FETTSYROR enligt förteckning i bilagan till förordning (EG) nr 1924/2006. För att få använda hälsopåståendet ska konsumenten informeras om att den gynnsamma effekten uppnås med ett dagligt intag av 250 mg EPA och DHA.