Janette Menendez
Klient Zinzino
Zapraszamy! O tych produktach mogę mówić w samych superlatywach i myślę, że Ty również je pokochasz. Daj mi znać, co myślisz na ten temat!
Dlaczego warto być weganinem? Oto korzyści i wady
Od ostatnich kilku lat weganizm zyskuje na popularności. Obecnie mamy więcej alternatyw dla mięsa niż kiedykolwiek i nigdy wcześniej nie było tak łatwo przestrzegać zasad diety wegańskiej. Za przejściem na weganizm przemawia wiele argumentów.
Weganin to ktoś, kogo ciężko zaszufladkować, ponieważ przejście na weganizm może mieć różne motywacje i uzasadnienia. Jak podaje Vegan Society, wegański styl życia wykracza poza temat praw zwierząt, gdyż korzyści z diety wegańskiej obejmują zdrowie, środowisko, ale też łańcuch dostaw żywności.
Dlaczego weganizm?
Vegan Society opisuje wegański styl życia jako „sposób na życie, gdzie staramy się jak tylko to możliwe i praktyczne, wyłączyć wszelkie formy wykorzystywania, czy okrucieństwa, wobec zwierząt, na potrzeby pozyskania pożywienia, odzieży, jak i w jakichkolwiek innych celach”.
Dlaczego warto być weganinem? To sposób na życie, który cechuje konkretny cel, etos oparty na tym, by nie wyrządzać krzywdy. Centralnym aspektem bycia weganinem jest spożywanie pełnowartościowej żywności pochodzenia roślinnego. Aby lepiej zrozumieć korzyści płynące z wegańskiego stylu życia, warto przyjrzeć się związkom między źródłami pożywienia, a środowiskiem.
Nasze środowisko i etyka
Jak podaje Vegan Society, potrzeby związane z produkcją mięsa kładą się cieniem na środowisku. Stowarzyszenie przekonuje, że produkcja upraw niezbędnych do wyżywienia zwierząt, przez system transportu, po dostarczenie tych produktów do domów, ogromnie eksploatują środowisko. Wskazuje, że zapotrzebowanie na plony i wodę niezbędne do uprawy produktów roślinnych obciążają środowisko nieporównywalnie mniej. Dyskusja na temat tego, dlaczego warto zostać weganinem, dotyczy też znacznie mniejszej ilości gruntów produkcyjnych, jakie potrzebne są przy diecie roślinnej.
Tym samym Vegan Society twierdzi, że weganizm to jeden z najprostszych sposobów na zmniejszenie osobistego śladu ekologicznego każdego z nas.
Nasze zdrowie
Bycie na dobrze zbilansowanej diecie roślinnej może wspomóc nasz organizm w wielu obszarach. Najważniejsze to upewnić się, że spożywasz wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Pozyskiwanie ich ze źródeł pochodzenia roślinnego oznacza spożywanie produktów pełnoziarnistych, warzyw, owoców, orzechów i nasion – wszystkie te pokarmy bogate są w błonnik, niezbędne witaminy i składniki mineralne.
Trzeba jednak wiedzieć, że na diecie wegańskiej pozyskiwanie wszystkich tych składników odżywczych z diety jest trudne. Musiałbyś spożywać przynajmniej 4000 pełnych składników odżywczych kalorii. Dieta wegańska, która obfituje w cukier i tłuszcze nasycone może być równie szkodliwa, co każda inna.
Planując, jak zmienić swój styl życia na wegański, musisz przeanalizować alternatywne możliwości dostarczenia organizmowi tych składników odżywczych.
Wspomaganie zbilansowania diety wegańskiej
Przestrzeganie diety, która wyklucza wszystkie produkty odzwierzęca wymaga skrupulatności nie tylko w obszarze zawartości pożywienia, ale też tego, jak je pozyskano i przebadano. Obecnie żywność nie posiada tej samej wartości odżywczej co 100 lat temu.
Trzeba pamiętać o modyfikacjach genetycznych, pestycydach i przechowywaniu pokarmów – procesach, którym poddawane są składniki, zanim trafią na nasze talerze. Nowoczesny styl życia sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na niedobory, np. witaminy D, tylko dlatego, że – w przeciwieństwie do dawnych czasów – do pracy nie przemieszczamy się już pieszo.
Odkrywając, jak prowadzić wegański styl życia, dowiedz się, jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie na białko, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę D, witaminę B12 oraz wapń. Te składniki odżywcze należy zastąpić zasobami pochodzenia roślinnego. Suplement diety to najlepszy przyjaciel weganina.
Zoptymalizuj swoją dietę z BalanceOil+ Vegan
Całkowicie nowy, naturalny suplement diety Zinzino o zrównoważonej zawartości polifenoli i kwasów omega, BalanceOil+ Vegan, stworzono specjalnie dla wegan, wegetarian i osób, które preferują olej bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, niezawierający oleju rybnego.
To synergiczna mieszanka oleju z mikroalg morskich, która podnosi poziomy omega-3 i witaminy D. BalanceOil+ Vegan to produkt o wysokiej zawartości EPA, DHA i DPA, oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia o wysokiej zawartości chroniących komórki1 polifenoli oraz certyfikowanej wegańskiej witaminy D3.
BalanceOil+ Vegan to odżywianie kolejnej generacji, które wspiera prawidłową pracę serca2, mózgu3 oraz funkcje4 function, odpornościowe, jak i posiada inne potwierdzone przez EFSA korzyści dla zdrowia. Jest to jedyny dostępny wegetariański produkt z kwasami EPA i DHA, który wprowadza bio-alternatywę (olej z alg) dla tradycyjnych olejów z ryb.
W przypadku wegetarian i wegan, utrzymanie zdrowego, zbilansowanego stosunku omega-6:3, biorąc pod uwagę potencjalne wzrost ilości spożywanej przetworzonej żywności w miejsce produktów mięsnych, jest wyjątkowo ważne.
Przeprowadź test BalanceTest Zinzino i zoptymalizuj profil kwasów tłuszczowych, stosując BalanceOil+ Vegan. Produkt posiada czystą formę, nie zawiera GMO i toksyn, jest też wolny od alergenów. Co najważniejsze, jest zarejestrowane przez Vegan Society.
Dlaczego więc warto przejść na weganizm? Sprowadza się to do indywidualnych preferencji, ale podstawę stanowi to, by zrozumieć, jak zmiany w diecie wpływają na nasz organizm. Jeśli uważasz, że wegański styl życia jest dla Ciebie, upewnij się, że Twoja dieta jest zdrowa i zbilansowana, w czym pomogą Ci wegańskie suplementy diety Zinzino.
Zacznij poznawać swój stosunek omega-6:3 dzięki BalanceTest od Zinzino i zacznij przyjmować Zinzino BalanceOil+ Vegan.
* Te twierdzenia nie zostały ocenione przez Agencję Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA). Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania i leczenia chorób ani zapobiegania im.
1. Polyfenoly z olivového oleje přispívají k ochraně krevních lipidů před oxidativním stresem
Polyfenoly z olivového oleje přispívají k ochraně krevních lipidů před oxidativním stresem. Nahrazení nasycených tuků nenasycenými tuky ve stravě přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Kyselina olejová je nenasycený tuk. Tvrzení smí být použito pouze u olivového oleje, který obsahuje nejméně 5 mg hydroxytyrozolu a jeho derivátů (např. oleuropein komplex a tyrozol) na 20 g olivového oleje. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne při příjmu 20 g olivového oleje denně.
2. Mastné kyseliny DHA a EPA přispívají k udržení normálního krevního tlaku
Mastné kyseliny DHA a EPA přispívají k udržení normálního krevního tlaku. Tvrzení smí být použito pouze u potravin, které poskytují příjem 3 g EPA a DHA denně. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne při příjmu 3 g EPA a DHA denně. Pokud je toto tvrzení použito u potravinových doplňků anebo obohacených potravin, musí být spotřebitelům poskytnuta informace, že nemají překračovat doplňkový kombinovaný příjem 5 g EPA a DHA denně.
3. DHA přispívá k udržení normálního stavu zraku
DHA přispívá k udržení normálního stavu zraku. Tvrzení smí být použito pouze u potravin obsahujících nejméně 40 mg DHA na 100 g a na 100 kcal. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg DHA denně. Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) přispívá k normálnímu vývoji zraku u dětí do 12 měsíců věku. Spotřebitel musí být informován o tom, že příznivého účinku lze dosáhnout při příjmu 100 mg DHA denně. Je-li toto tvrzení použito pro pokračovací kojeneckou výživu, musí potravina obsahovat nejméně 0,3 % DHA z celkového objemu mastných kyselin.
Udostępnij tę stronę
Lub skopiuj link