Cart
Shopping cart

Tomáš Brna

Zinzino Independent Partner

Zapraszamy! Jestem Twoim niezależnym konsultantem i moim celem jest poprowadzenie Cię przez ścieżkę wiodącą do dobrego stanu zdrowia.

+421908322810
telefon Skopiuj
tomas.brna10@gmail.com
Skopiuj
Zdrowie • środa, 29 marca 2023 • 3 minut(y)

Stosunek omega-3 do omega-6 i dlaczego powinno się przeprowadzić test

autor(ka): Zinzino

Dzisiejsza żywność jest często wielokrotnie przetwarzana i nigdy wcześniej nie było tylu opcji pakowanego jedzenia. Nasze chłodziarki i zamrażarki wypełniają posiłki bogate w cukier i ubogie w błonnik. Bardzo łatwo jest dokonywać wyborów żywieniowych kierując się wygodą, a nie wartością odżywczą. Podczas gdy znalezienie odżywczych dań i unikanie pustych kalorii jest trudniejsze, żyjemy też w epoce spersonalizowanego odżywiania – możemy w niej wykorzystywać suplementy diety, których wartość udowodniono naukowo, by spełniały nasze indywidualne potrzeby odżywcze i pozwalały wrócić organizmom do równowagi. Koniec z czasochłonnymi i drogim mieszaniem i dobieraniem witamin. Odżywianie poparte wynikami testów zapewnia informacje i daje moc sprawczą jednostce.

Korzyści z kwasów tłuszczowych omega-3 i 6

Zarówno kwasy tłuszczowe omega-3, jak i omega-6 muszą spełniać w ludzkim organizmie ważne funkcje. Są to niezbędne kwasy tłuszczowe, które trzeba dostarczyć wraz z dietą i suplementami diety, gdyż organizm nie potrafi sam ich naturalnie wyprodukować.

Kwas tłuszczowy omega-3 występuje głównie w tłustych rybach, zielonych i liściastych warzywach, a także roślinach. Omega-6 można znaleźć w mięsie, drobiu i jajach. Nie cierpimy z powodu niedoboru kwasu omega-6 w naszej diecie. Problemem staje się zapewnienie organizmowi wystarczającej ilości omega-3 i osiągnięcie zbilansowanego stosunku.

couple-training-products-in-front.jpeg

Stosunek kwasów tłuszczowych omega w zachodniej diecie

Aby błony komórkowe były optymalnie zdrowe, powinniśmy mieć stosunek między kwasami omega-6 a omega-3 o wartości 3:1. Taki stosunek chroni nasze komórki przed stresem oksydacyjnym, który występuje wtedy, gdy poziom antyoksydantów obniża się za bardzo, a nasz organizm jest przytłoczony, nie może prawidłowo funkcjonować, co może prowadzić do uszkodzenia komórek.

Dobre wieści są takie: Można odbudować równowagę antyoksydantów i wolnych rodników w organizmie.

Jaki jest idealny stosunek omega-3 do omega-6?

Pożądany stosunek omega-6:3 wynosi 3:1. Osoby, które nie przyjmują suplementów omega-3, mogą mieć stosunek nawet 25:1. Nawet ci, którzy regularnie jedzą ryby i zażywają suplementy omega mają wyniki dalekie od docelowego 3:1. Nie jest to wina tych osób, ale raczej oznaka zburzonego światowego systemu żywności i suplementów, którym brakuje podstawowych składników odżywczych, by organizm je odpowiednio wchłaniał.

Co oznacza wysoki stosunek omega-6 do omega-3?

Odzyskanie balansu stosunku omega-6:3 powinno stanowić priorytet. Organizm będący w równowadze oznacza prawidłowo funkcjonujący mózg, serce, funkcje immunologiczne i komórkowe*.

Dieta uboga w kwasy tłuszczowe omega-3 może mieć negatywny wpływ na zdrowie na wiele sposobów. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ich organizm nie znajduje się w równowadze.

Badanie krwi pod kątem stosunku omega 6:3 (Balance Test Omega)

To moc spersonalizowanego odżywiania. Choć istnieją zalecane dawki kwasów tłuszczowych, które powinno się spożywać, nie istnieje jedna, idealna dla każdego ilość. Zamiast zgadywać, jaki powinien być stosunek kwasów, BalanceTest Omega dokładnie określa profil kwasów tłuszczowych danej osoby.

To test suchej kropli krwi globalnej marki z zakresu zdrowia i dobrobytu, Zinzino, który zapewnia dokładne odczyty 11 poziomów kwasów tłuszczowych z krwi. Analiza jest zarządzana niezależnie, a wyniki są w pełni anonimowe. Test zawiera spersonalizowane zalecenia i wskazówki na temat tego, jak odzyskać niezbędny balans omega-6:3 w organizmie i zrobić postępy w drodze po zdrowie.

Jak doprowadzić do równowagi stosunek omega-3 i 6

Sharmonizowanie stosunku omega-6:3 polega na dwustronnym podejściu. Pierwszym, jak i najważniejszym krokiem jest upewnić się, że w naszej diecie nie brakuje zdrowych źródeł kwasu tłuszczowego omega-3. Jeśli potrzebne jest wyrównanie żywieniowych braków suplementami, skorzystaj z BalanceOil – naszej popisowej, w pełni naturalnej mieszanki czystego oleju rybnego, oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia z polifenolami oraz witaminy D3.

Udowodniono naukowo, że mieszanka ta stopniowo dostosowuje stosunek omega-6:3. BalanceOil przynosi 15 zatwierdzonych przez EFSA korzyści dla zdrowia, działając na wszystko od głowy1 po samo serce2 i całkowicie zmieniając komórki*.

Równolegle ze stosowaniem BalanceOil przez 120 dni, zmiana diety pomoże przywrócić balans w organizmie. Zmniejsz ilość spożywanych przetwarzanych, pakowanych dań i postaw na źródła omega-3. Są to m.in. tłuste ryby, algi, oleje roślinne, szpinak, brukselka, jagody oraz orzechy włoskie. Robiąc zakupy spożywcze, nie opuszczaj tego rejonu sklepu, gdzie znajdziesz zdrową żywność. Powtórz BalanceTest za 120 dni i sprawdź, jak jesteś blisko stosunku 3:1.

*Te twierdzenia nie zostały ocenione przez Agencję Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA). Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania i leczenia chorób ani zapobiegania im.

1. DHA contributes to the maintenance of normal brain

DHA aitab säilitada normaalset ajutalitlust. Väidet võib kasutada üksnes toidu kohta, mis sisaldab vähemalt 40 mg DHA-d 100 g ja 100 kcal kohta. Et toode oleks väitega kooskõlas, tuleb tarbijat teavitada, et kasulik toime avaldub siis, kui päevas tarbitakse 250 mg DHA-d. Kui ema tarbib dokosaheksaeenhapet (DHA), soodustab see loote ja rinnaga toidetava imiku aju normaalset arengut. Rasedaid ja rinnaga toitvaid naisi tuleb teavitada, et kasulik toime saavutatakse siis, kui iga päev tarbitakse 200 mg DHA-d lisaks täiskasvanule soovitatavale oomega-3-rasvhapete päevasele kogusele, milleks on 250 mg DHA-d ja eikosapentaeenhapet (EPA). Väidet võib kasutada üksnes toidu kohta, mis sisaldab päevase kogusena vähemalt 200 mg DHA-d.

2. DHA and EPA contribute to the normal function of the heart

DHA ja EPA aitavad kaasa normaalsele südametalitlusele. Väidet võib kasutada üksnes toidu kohta, mis on EPA ja DHA allikas vähemalt vastavalt määruse (EÜ) nr 1924/2006 lisas osutatud väitele oomega-3-RASVHAPETE ALLIKAS. Et toode oleks väitega kooskõlas, tuleb tarbijat teavitada, et kasulik toime avaldub siis, kui päevas tarbitakse 250 mg EPA-d ja DHA-d.