Daniela Schenk
Zinzino Independent Partner
Laipni lūdzam! Es esmu Jūsu neatkarīgais konsultants. Es būšu Jūsu ceļvedis, ceļā uz labāku veselību.
Pēcsvētku labsajūtas ieteikumi
Ir pienācis Jaunais gads, pagājušas svinības un ir pienācis laiks noteikt 2022. gada noskaņu. Daudzi no mums piešķir prioritāti veselības un labsajūtas mērķiem. Lai kādas būtu jūsu Jaunā gada apņemšanās, šis ir lielisks laiks pārdomām un nākotnes plānu veidošanai. Lai apsvērtu to, kas ir bijis efektīvs un kas nē, kas jums radījis gandarījumu, bet kas — grūtības.
Runājot par veselības un labsajūtas norādījumiem, var rasties sajūta, ka tie ir pārāk sarežģīti vai pārāk vienkāršoti. Garš saraksts ar paralizējošām veselības norādēm vai vienkāršie “kaloriju deficīta” padomi svara zaudēšanai. Taču kaloriju deficīts negarantē veselību.
Šis plašais veselīgo padomu klāsts sarežģī reālu un paliekošu ieradumu un rutīnu ieviešanu. Jums jādara tas, kas ir iedarbīgs jums. Uzziniet, kā jūsu organisms reaģē, ieklausieties tā sniegtajās norādēs, apziniet savas stiprās un vājās puses, kādus labsajūtas rituālus ir viegli ievērot, un piešķiriet prioritāti gandarījumam. Tas palīdzēs jums turpināt savus ieradumus visa gada garumā.
Nosakiet par mērķi vispārīgi labāku veselību, ne tikai svara zudumu. Centieties panākt nepārtrauktību, kā arī uz rezultātiem vērstus sprinta periodus. Nenosakiet tikai mērķa svaru — tā vietā pasludiniet janvāri par jauna dzīvesveida sākumu. Izmantojiet gadumiju tam, lai izvērtētu savas attiecības ar ēdienu, fiziskajām aktivitātēm un savu vispārīgo veselības stāvokli.
Kādi ir jūsu ēšanas ieradumi?
Sāciet ar savu ēšanas ieradumu apsvēršanu. Kad jūs ieturat maltītes? Kādiem ēdieniem jūs dodat priekšroku? Vai jums ir paaugstināts jutīgums pret noteiktiem produktiem? Vai jūsu vājība ir cukurs? Kas liek jums justies lieliski? Kas liek jums justies gausi? Vai jūs ēdat ātri vai lēni? Vai jūtat izsalkumu vēlu vakarā? Kur jūs ēdat? Vai pārāk bieži ēdat ārpus mājām? Vai jums ir raksturīga emocionālā ēšana?
Iepazīstiet savus ēšanas un uztura ieradumus vecmodīgā veidā — vedot dienasgrāmatu. Aizmirstiet par kaloriju skaitīšanu un koncentrējieties ir to, lai noteiktu, kad un kādēļ jums rodas kāre pēc noteiktiem ēdieniem. Tas palīdzēs jums noteikta arī tos ēdienus un ēšanas modeļus, kas neatbilst jūsu organismam. Katras nedēļas beigās pārskatiet savus ieradumus un ieviesiet nepieciešamās pārmaiņas.
Kā atbrīvoties no kaitīgiem ēšanas ieradumiem?
Nav viegli mainīt gadiem ilgi pastāvējušus ēšanas ieradumus. Tas ir iemesls, kādēļ tik daudzi cīnās ar diētu “jo-jo” efektu. Mēs uzsākam gadu ar vislabākajiem nodomiem, taču bieži vien mērķi ir pārāk vispārīgi. Izvirziet dažus konkrētus mērķus, balstoties uz saviem ēšanas un uztura ieradumiem. Pat niecīgs ikdienas uzlabojums par 1 % palīdzēs sasniegt ievērojamus rezultātus līdz gada beigām.
Ja jums rada grūtības kāre uz saldumiem vakarā, nosakiet sev jaunu pašreizējo robežu — “80 % augļu, 20 % saldumu”. Jums nav jāatsakās no savas iecienītākās šokolādes vai saldējuma. Domājiet par robežām, nevis mērķiem.
Aplūkojiet katru savu negatīvo ēšanas ieradumu un nosakiet tam robežu vai jaunu ieceri. Vai pārāk bieži ieturat maltītes ārpus mājām? Izvēlieties divas maltītes nedēļā par savām restorānu/ēdiena līdzi ņemšanas maltītēm. Vai neuzņemat uzturā pietiekami daudz dārzeņu? Pievienojiet salātus vismaz divām maltītēm dienā.
Kā “ēst pareizi”?
Kad ir noteiktas jaunās robežas un ieceres, laiks tās īstenot un uzturēt. Ieradumu iekopšana prasa laiku — esiet iecietīgs(-a) pret sevi! Atvēliet vietu elastīgumam un vieglumam. Svara zaudēšanas noslēpumi nepastāv — visu nosaka tas, ko jūs ik dienas paveicat savā labā. Neiekrītiet pieejas “visu vai neko” slazdā. Fiziskās veselības jomā panākumus nosaka nepārtrauktība.
Uzņemiet šķiedrvielas, dodiet priekšroku augļiem cukura vietā, izvēlieties veselīgas taukvielas, biežāk gatavojiet maltītes mājās tā vietā, lai pirktu gatavas, uzņemiet pietiekami daudz olbaltumvielu, neuzņemiet kalorijas ar dzērieniem, dzeriet ūdeni, samaziniet uzņemto rafinēto ogļhidrātu daudzumu, ēdiet apdomīgi un apzinieties sev piemēroto porciju lielumu.
Tiecieties pēc dažādām pilnvērtīgām, uzturvielām bagātām maltītēm, veselīgām uzkodām un — pats galvenais — ēdieniem, kurus jūs gaidāt ar nepacietību.
Papildiniet veselīgus ēšanas ieradumus ar labu miegu, regulārām fiziskajām aktivitātēm, uztura bagātinātājiem un ģimenes atbalstu. Atmetiet apzīmējumu “diēta”. Vienkārši ēdiet veselīgi un dzīvojiet līdzsvarā. Svara zudums un pastāvīgs enerģijas pieplūdums sekos.
Nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm līdzsvaram
Lielākā daļa veselīgāka dzīvesveida norisinās virtuvē, taču nevar neievērot fizisko aktivitāšu nozīmīgumu— tās palīdzēs jums sasniegt ieceres ātrāk un dzīvot labāk. Muskuļu masas veidošanai nedēļas plānā iekļaujiet kardio un spēka treniņu kombināciju.
Nozīme ir arī aktivitātēm ārpus sporta zāles, deju nodarbībām, skriešanas grupas un visiem citiem izkustēšanās veidiem, tostarp ar vingrošanu nesaistītām aktivitātēm. Sekojiet līdzi savam ikdienā nostaigāto soļu skaitam, izmantojot Fitbit ierīci, Apple pulksteni vai pat iPhone lietotni Health. Tas palīdzēs jums fiksēt kustību visas dienas garumā — izvedot pastaigā suni, gatavojot maltīti virtuvē, tīrot māju, esot darbā, utt.
Uztveriet fiziskas aktivitātes kā pašpārliecinātības veicināšanas, traumu novēršanas socializācijas nodarbes. Izmantojiet tādu pašu stratēģiju ar fiziskajām aktivitātēm, kādu izmantojāt darbam ar ēšanas ieradumiem. Apzinieties savu rīcību, modeļus, ierobežojumus un intereses. Nosakiet to, kas sniedz jums vislielāko gandarījumu un izveidojiet vingrošanas režīmu, balstoties uz savām stiprajām pusēm.
Stipriniet savu organismu ar Zinzino palīdzību.
Zinzino dabīgo uztura bagātinātāju klāsts sekmē jūsu virzību uz labāku un veselīgāku dzīvi. LeanShake var palīdzēt jums ar bagātīgiem un gardiem maltīšu aizstāšanas kokteiļiem. ZinoBiotic+ nodrošina astoņu veidu dabīgas šķiedrvielas, kas samazina cukura līmeņa paaugstināšanos asinīs pēc maltītēm un uztur kvalitatīvu holesterīna līmeni.
Virziet savu organismu uz lielisku veselību.
Dalīties ar šo lapu
Vai nokopēt saiti