Nóra Tóth Timko
Klient Zinzino
Zapraszamy! O tych produktach mogę mówić w samych superlatywach i myślę, że Ty również je pokochasz. Daj mi znać, co myślisz na ten temat!
Omega-3: Wsparcie na każdym etapie macierzyństwa
Naukowo potwierdzone suplementy z oleju rybnego, specjalnie wybrane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, by wspierać odżywianie Twojego ciała.
Omega-3: Wsparcie na każdym etapie macierzyństwa
Naukowo potwierdzone suplementy z oleju rybnego, specjalnie wybrane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, by wspierać odżywianie Twojego ciała.
Odkryj nasz zestaw Maternity Balance Kit
Dla wszystkich Was, które dajecie życie i żyjecie jego pełnią
Witamy w podróży ku zdrowiu i dobrostanowi, dla Ciebie i Twojego dziecka. Świętujmy razem nie tylko maleńkie życie rozwijające się w Tobie, ale i Twoje zdrowie, energię oraz niesamowitą zdolność opiekuńczości.
Dbanie o siebie to nie luksus, to konieczność. Tym bardziej, gdy odżywiasz się dla dwojga. Potrzebujesz suplementów diety dobranych z myślą o Twoim zmieniającym się ciele, które pomogą Ci rozwijać się w jednym z najważniejszych okresów w życiu. Czy to przed, w trakcie czy po porodzie – zawsze warto zacząć odżywiać się zgodnie z potrzebami Twojego organizmu.
Jesteśmy tutaj, aby wspierać Cię na każdym kroku.
Korzyści ze stosowania omega-3 podczas ciąży
Zdrowie mózgu
Kwasy tłuszczowe omega-3 mają kluczowe znaczenie dla neurorozwoju płodu i mogą działać jako ochrona przed depresją poporodową.
Zdrowie oczu
Kwasy tłuszczowe DHA wspomagają prawidłowe widzenie i przyczyniają się do prawidłowego rozwoju oczu u płodu.
Zdrowie serca
EPA i DHA przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca, prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi i normalnego ciśnienia krwi.
Ciąża
Kwasy omega-3 mogą mieć wpływ na czas zajścia w ciążę i masę urodzeniową dziecka.
Nasza oferta suplementów omega-3 dla przyszłych matek
Planowanie ciąży
Morskie kwasy tłuszczowe omega-3, zwłaszcza DHA i EPA, są kluczowe dla Twojego zdrowia reprodukcyjnego. Przyczyniają się do regulacji hormonalnej i rozwoju zdrowych komórek jajowych, które są niezbędne dla płodności. Optymalizacja poziomu tych składników odżywczych przed zajściem w ciążę przygotowuje Twoje ciało do ciąży.
W trakcie ciąży
Kiedy jesteś w ciąży, organizm uwalnia własne zapasy DHA do krwiobiegu, aby upewnić się, że płód otrzymuje wystarczającą ilość tych kwasów tłuszczowych niezbędnych do rozwoju mózgu i oczu. Eksperci zalecają baczne obserwowanie poziomu kwasów omega-3 na tym etapie, aby zapewnić zaspokojenie potrzeb zarówno Twoich, jak i Twojego dziecka.
Po narodzinach dziecka
Po porodzie kluczowe jest kontynuowanie monitorowania poziomu omega-3. Niektóre kobiety mogą doświadczyć nawet 50% jego spadku w ciągu zaledwie dwóch tygodni po porodzie, a pełne przywrócenie tych poziomów może zająć nawet sześć miesięcy. Dostarczanie wystarczającej ilości kwasów Omega-3 jest niezbędne zarówno dla Twojego karmionego dziecka — które potrzebuje DHA dla centralnego układu nerwowego — jak i dla Ciebie, aby zmniejszyć ryzyko depresji poporodowej.
Śledź zmiany w swoim ciele
Chociaż nie ma konkretnych wytycznych dotyczących biomarkerów we krwi, niektórzy eksperci zalecają dążenie do utrzymania 5% DHA oraz ogólnego celu 8% EPA+DHA. Monitoruj te poziomy poprzez badania krwi, aby uzyskać dokładny obraz Twojego stanu omega-3 w okresie macierzyństwa i zapewnić optymalne zdrowie.
NASZ TEST ZDROWIA
Najczęściej zadawane pytania
Ryby, zwłaszcza tłuste odmiany, są doskonałym wyborem dietetycznym w czasie ciąży. Tłuste ryby są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 DHA i EPA, które są niezbędne zarówno dla matki, jak i dziecka. Kobietom w ciąży zaleca się spożywanie różnych ryb, kładąc nacisk na te o wysokiej zawartości DHA i niskiej zawartości rtęci. Staraj się spożywać co najmniej 2–3 porcje tygodniowo w czasie ciąży, a nawet po jej zakończeniu. Aby zapewnić optymalny poziom DHA i witaminy D podczas ciąży, wybieraj produkty, takie jak łosoś i sardynki, a także wzbogacone opcje, takie jak mleko i jaja uzupełnione o kwasy omega-3.
Jeśli w Twojej diecie brakuje ryb lub produktów wzbogaconych w witaminę D, rozważ suplement dostarczający 10 mikrogramów witaminy D. W przypadku kobiet, które nie jedzą tłustych ryb, skuteczną alternatywą w ciąży mogą być suplementy takie, jak olej rybny lub olej z alg zawierające co najmniej 200 mg DHA w dziennej dawce.
Suplementy omega-3, zwłaszcza oleje rybne, są doskonałym źródłem DHA. Chociaż zalecamy suplementy zawierające zarówno kwasy omega-3 pochodzenia morskiego, DHA i EPA, głównym celem jest zapewnienie suplementu zawierającego co najmniej 200 mg DHA na porcję. Na szczęście, decydując się na suplementy, nie ma potrzeby martwić się o rtęć lub inne zanieczyszczenia środowiska.
W czasie ciąży zaczynasz dzielić się swoimi zapasami składników odżywczych omega-3 EPA i DHA z rosnącym płodem. W trzecim trymestrze poziom kwasów tłuszczowych w organizmie może ulec zmianie ze względu na zmiany metaboliczne i hematologiczne, co może mieć wpływ na wyniki testu. Dlatego zalecamy wykonanie testu BalanceTest w pierwszym trymestrze lub na początku drugiego. Głównym celem w czasie ciąży powinno być przyjmowanie suplementu BalanceOil+, aby zapewnić sobie i płodowi ważne kwasy omega-3. Po porodzie należy odczekać kilka miesięcy przed wykonaniem nowego testu w celu sprawdzenia i monitorowania poziomu kwasów omega
Suplementy diety muszą zaspokajać indywidualne potrzeby, aby wywierać wpływ na organizm. Ogólne instrukcje dotyczące dziennego dawkowania zależą od masy ciała i wynoszą 0,15 ml na kg masy ciała. W przypadku kobiet w ciąży zasadą jest dodanie 3 ml do dawki obliczonej na podstawie masy ciała przed ciążą. Należy kontynuować dodawanie 3 ml do dziennej dawki podczas karmienia piersią. Uwaga: Jeśli przyjmujesz BalanceOil+ Vegan w czasie ciąży, nie musisz dodawać nic ponad 0,15 ml na kilogram masy ciała.
Jesteś w ciąży wielopłodowej? Skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać bardziej szczegółowe wytyczne dotyczące dawkowania omega-3.
Chociaż w ciąży można bezpiecznie spożywać większość ryb i skorupiaków, istnieją pewne gatunki, na które należy uważać ze względu na ryzyko toksyn środowiskowych, takich jak rtęć i dioksyny. Łosoś hodowlany oraz inne odmiany ryb hodowlanych, a także marynowany śledź, dorsz, krewetki i małże są ogólnie bezpieczne do spożycia. Warto zachować ostrożność w przypadku ryb pakowanych próżniowo przeznaczonych do spożycia na zimno, gdyż mogą one potencjalnie zawierać bakterie Listeria. Dokładne gotowanie może zabić bakterie Listeria, ale wiele owoców morza pakowanych próżniowo jest spożywanych bez podgrzewania. Aby zminimalizować ryzyko, zawsze sprawdzaj datę pakowania i unikaj spożywania produktu, jeśli był zapakowany dłużej niż tydzień. Na koniec warto zaznaczyć, że olej z alg nie powinien być mylony z innymi produktami z alg, takimi jak suplementy z suszonych alg. Te produkty mogą zawierać niebezpiecznie wysokie poziomy jodu, co czyni je niewłaściwymi i niezalecanymi dla kobiet w ciąży.
Istnieje kilka ważnych składników odżywczych, których Twoje ciało potrzebuje więcej podczas ciąży. Większość z nich wchodzi w skład zróżnicowanej i zbilansowanej diety. Jednak niektóre składniki odżywcze, takie jak kwas foliowy, żelazo i omega-3 DHA mają szczególne znaczenie w tym okresie życia. Kwasy tłuszczowe omega-3 są uznawane jako niezbędne składniki. Oznacza to, że nasze ciała nie są w stanie samodzielnie ich wytwarzać – zamiast tego musimy pozyskiwać je z naszej diety. Spośród wszystkich tłuszczów omega-3, DHA jest szczególnie ważny w czasie ciąży, ponieważ jest niezbędny dla rozwoju mózgu i oczu płodu. Ostatnie badania dostarczyły również mocnych dowodów na to, że wyższy poziom DHA we krwi podczas ciąży wiąże się z większą wagą urodzeniową i zmniejszonym ryzykiem przedwczesnego porodu.
Czas rozpoczęcia przyjmowania suplementów Omega-3 może się różnić, dlatego zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania indywidualnej porady. Oto zestawienie potencjalnych korzyści w różnych okresach:
Przed ciążą: Rozpoczęcie suplementacji omega-3 przed poczęciem może przygotować Twój organizm na wymagania ciąży. Pomaga stworzyć rezerwę odżywczą, która może być przydatna w czasie ciąży, a nawet po jej zakończeniu. Niektóre badania wskazują, że kwasy omega-3 mogą zwiększać płodność, zwłaszcza jeśli ich obecny poziom jest niski.
W czasie ciąży: Rozpoczęcie suplementacji kwasami omega-3 w czasie ciąży przynosi wiele korzyści. DHA, w szczególności, odgrywa kluczową rolę w rozwoju mózgu i oczu Twojego dziecka. Dodatkowo, zarówno EPA, jak i DHA, wspierają Twoje dobre samopoczucie w tym okresie. Włączenie tych suplementów do diety sprzyja poprawie Twojego zdrowia i rozwijającego się dziecka.
Po ciąży: Suplementacja kwasami omega-3 jest korzystna także po porodzie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na karmienie piersią. Spożywanie przez matkę kwasów omega-3, zwłaszcza DHA, wzbogaca jej mleko, które jest niezbędne dla ciągłego rozwoju mózgu i wzroku karmionego dziecka. Te suplementy są również ważne dla Twojego zdrowia, pomagając w regeneracji po porodzie.
Pamiętaj! Chociaż wcześniejsze wprowadzenie suplementacji może przynieść dodatkowe korzyści, nie istnieje „nieodpowiedni” moment na jej rozpoczęcie. Każdy etap ciąży stwarza wyjątkowe możliwości rozwoju zarówno dla Ciebie, jak i Twojego rosnącego dziecka.
Zarówno EPA, jak i DHA to kwasy tłuszczowe omega-3, które odgrywają wyjątkową rolę podczas ciąży. DHA jest szczególnie cenione za jego kluczową rolę w rozwoju mózgu i oczu dziecka. EPA, choć również korzystne, tradycyjnie wiąże się bardziej ze zdrowiem serca i układu odpornościowego.
Jednak najnowsze badania wskazują, że EPA może odgrywać ważniejszą rolę w ciąży niż wcześniej sądzono. Na przykład, EPA może pomóc w skutecznym dostarczaniu DHA przez łożysko do płodu, przez co zarówno EPA, jak i DHA są ważne dla optymalnego dostarczania składników odżywczych.
Warto dodać, że zarówno EPA, jak i DHA występują naturalnie w rybach, które są powszechnie zalecane jako źródło pożywienia dla kobiet w ciąży. Gdy zalecenia dietetyczne sugerują zwiększenie spożycia ryb w czasie ciąży, niejawnie zakładają, że zapewniasz zrównoważone spożycie zarówno EPA, jak i DHA. Dlatego oba kwasy tłuszczowe są potrzebne, aby w pełni korzystać z ich właściwości zdrowotnych.
Jak najbardziej. Kwasy omega-3 to nie jedyne istotne składniki odżywcze w ciąży. Często zaleca się stosowanie innych istotnych suplementów, takich jak kwas foliowy, cholina, żelazo, wapń i witamina D. Twój lekarz może udzielić Ci indywidualnych porad dotyczących wymaganych suplementów.
Share this video
Lub skopiuj link
Video embed code