Cart
Shopping cart

VASILIKI PAVLIDOY

Zinzino klient

Tere tulemast! Mul on tellitud toodetega olnud suurepäraseid kogemusi ja arvan, et need meeldivad ka teile. Andke mulle teada, mida neist arvate!

Tervis • neljapäev, 29. juuli 2021 • 5 min

5 meetodit, kuidas vahet teha, kas teie oomega-3 toidulisand on värske või kahtlane

Autorilt Zinzino

Kas teate, mis vahe on kvaliteetsetel oomega-3 toidulisanditel ja traditsioonilistel, töödeldud kalaõlidel? Dr Emmalee Gisslevik on Zinzino teadus- ja arendustegevuse spetsialist ja rasvhapete ekspert. Õiged toidulisandid annavad teile soovitud tulemuse. Veenduge, et teie otsus oleks teaduspõhine. Kalaõli toidulisandite maailmas orienteerumiseks lugege seda olulist kvaliteedihindamise kontrollnimekirja.

Mida tähendab õigupoolest värske kalaõli? Kui inimesed oomega-lisandite maailma satuvad, näib see olevat üks põletavamaid küsimusi. Meie Rootsi toiduainete ja toitlustuse doktori sõnul on saladus oksüdatsioonis ja polüfenoolides. Need on kaks vaenlast, mis määravad, kas saavutate tõepoolest pikaajalisi tulemusi. Värske kalaõli jahil on ka oma jokker, mis võib teid ootamatult tabada: TOTOX. See kalaõli üldise oksüdeerumisastme mõõt on tegelikult tegevusala standard, millega määratakse kalaõli värskust ja kvaliteeti. Kahjuks on kerge seda valesti arvutada ja tõlgendada. Lõpuks on kalaõli ja oomega-3 toidulisandite maailmas veel üks pea täiesti tundmatu salajane koostisaine – oliiviõli. Juba peaaegu kümme aastat on möödunud ajast, mil Zinzino tegi revolutsioonilise avastuse ja lisas oma teaduslikult tõestatud koostisele selle antioksüdante täis koostisosa.

Enne kui asume kontrollnimekirja juurde, mis aitab teil leida õigeid oomega-3 toidulisandeid, kulutage mõni minut, et lugeda lähemalt oomega-3 ja oomega-6 ning polüfenoolide kohta, mida leidub looduslikult kõikides rasvastes kalades. Polüfenoolid on äärmiselt võimsad mikrotoitained ja tugevad antioksüdandid, mis parandavad õli omastamist ja seovad jõuliselt oomega-3, toimides selle kaitsjatena, kuni rasvhapped on turvaliselt rakumembraanidesse jõudnud. Kahjuks lähevad need rafineerimisprotsessis kaotsi, selle protsessiga eemaldatakse kalaõlist saasteaineid nagu näiteks elavhõbe ja polüklooritud bifenüülid.

ida-lecture.jpeg

Oomega-3 toidulisandite valimise kontrollnimekiri

1. Kontrollige õlis leiduva oomega-3 liiki ja kuju

Et oomegad jõuaksid teie rakkudesse ja asuksid toetama südant, aju ja immuunfunktsiooni, peab kalaõli püsima võimalikult kaua värske ja tugevana. Otsige sildilt merelist päritolu oomega-3 EPAd ja DHAd. Need moodustuvad rasvaste kalade kudedes ja on kõige lähem asi merekalade söömisele. Samuti tasub kontrollida oomegate molekulaarset kuju, sest see mõjutab viisi, kuidas rasvhapped toimivad ja neid kehas omastatakse. Triglütseriidid1 on looduslik vorm, mille rasvhapped võtavad enamikes taimede- ja looma rakkudes. Enamik töödeldud kalaõlisid aga põhinevad odavamal meetodil, etüülestritel1. See on kalaõli vorm, mida meie keha kergesti ei omasta ning mis on triglütseriidist kergemini oksüdeeruv ja riknev.

2. Värskuse märkide osas usaldage oma taju

Nii nagu tõeliselt värskel kalal, pole ka värskel kalaõlil kalamaitset ega -lõhna. Nende esinemisel on õli hakanud oksüdeeruma ja on seega nõrgema toimega. Seepärast usaldage oma meeli, hoidke toodet kindlasti külmkapis ja kontrollige pakendil olevat aegumiskuupäeva. See on kvaliteeditähis, mis määrab oksüdeerumisprotsessi ja aja, mis kulub oomega-3-l teie keha rakumembraanidesse jõudmiseks. Samuti pidage meeles, et haisema läinud kalaõli ei varja ükski lõhna- ega maitseaine! Maitsestatud oomega-3 toidulisandid teevad õli seedimise vaid veidi meeldivamaks. Lisatud maitseained ei mõjuta toiteväärtust ega oksüdeerumisprotsessi.

3. Värskuse kinnituseks uurige kaubamärki

Värskus võrdub tugevusega ja tegelike tulemustega. Kuna kõik kalaõlid lähevad lõpuks halvaks ja kaotavad oma kvaliteedi, peab oksüdeerumine olema mõõdetav. Valige kindlasti usaldusväärne kaubamärk, mis kõiki kvaliteedi näitajaid läbipaistvalt esitab – jätkusuutlikest tarnetest, keskkonna saastamise ja toote oksüdeerumise/kvaliteedi tasemeni. Viimast näitab nn TOTOX. Oksüdeerumise koguväärtus on tegevusala standard, mis mõõdab kalaõli värskust. Ühte asja tuleb silmas pidada: TOTOXi arvutamise2 põhivalem on mõeldud üksnes puhastele, maitsestamata õlidele. Kui teie valitud oomega-3 toidulisand on maitsestatud, võib selle näitajaga määratud värskus osutuda valeks. Maitsestamine mõjutab kogusumma arvutust, kuid ei mõjuta oksüdeerumist ega seega ka toote kvaliteeti. TOTOXi kohta lugege lähemalt siit.

4. Tehke selgeks, milliseid antioksüdante on lisatud

Kalaõli oksüdeerumise aeglustamiseks müügiperioodi pikendamiseks ja kvaliteedi parandamiseks on mitmeid viise. Üks neist on antioksüdantide lisamine. Vältige kaubamärke, mis kasutavad sünteetilisi antioksüdante nagu TBHQ ja askorbüülpalmitaat, kuna need võivad kahjustada oomega-3 tervistavaid omadusi. Selle asemel valige toidulisand, kuhu on looduslikult segatud tokoferoole või E-vitamiini, mis teevad segule ainult head. On üks aga, see on alguses mainitud salajane retsept. Oksüdeerumise stabiliseerimiseks, kehas omastamise optimeerimiseks ja tagamaks, et oomega-3 jõuab keha rakumembraanideni, on olemas veel võimsamad polüfenoolid. Oliivides leiduvad polüfenoolid on kõige sarnasemad neile, mida leidub looduslikult kalades, ja sel põhjusel on meie BalanceOils+ sünergiline segu 60% loodusest püütud väikeste kalade puhtast kalaõlist ja 40% ekstra-neitsioliiviõlist polüfenoolidega, mis pärinevad küpsuseelsetest oliividest. Ehtsa toidu söömisele enam lähemale ei saa. Tahate lähemalt uurida, mille poolest meie BalanceOils+ eriline on? Lugege siit.

5. Hankige oma päevane annus ja pange toode proovile

Kõik me oleme erinevad ja see, mil määral teie keha oomega-3 toidulisandit omastab, pole nii palju seotud oomega-3 kontsentratsiooniga tootes kui individuaalsete teguritega nagu teie kehakaal, maohape, genotüüp ja isegi teatud allergiad. Vaadake pakendilt soovituslikku päevaannust ja valige toode, millel on teie aitamiseks kehakaalu tabel. Veel parem: Valige kaubamärk, mis pakub ka individuaalseid vereproove, mis selgitavad välja teie isikliku rasvhappeprofiili ja annavad kirjaliku kinnituse, et teie tarbitud toidulisandid toimivad. Valige kindlasti test, mida hallatakse sõltumatult ning mis põhineb täpsel ja teaduslikul analüüsil, nt Zinzino BalanceTest. See annab parima vastuse küsimusele, mida tähendab värskus kalaõli puhul!

1. Omega-3 Supplement Guide

Omega-3 Supplement Guide: What to Buy and Why - https://www.healthline.com/nutrition/omega-3-supplement-guide