SEDA BAYRAKÇI
Zinzino Independent Partner
Tere tulemast! Mina olen teie sõltumatu nõustaja ja juhin teid teekonnal parema tervise poole.
Oomega-3: toetades emaduse iga etappi
Teaduslikult tõestatud toimega kalaõli sisaldavad toidulisandid, mis on spetsiaalselt mõeldud tarbimiseks raseduse ja rinnaga toitmise ajal, et aidata teil oma keha toita.
Oomega-3: toetades emaduse iga etappi
Teaduslikult tõestatud toimega kalaõli sisaldavad toidulisandid, mis on spetsiaalselt mõeldud tarbimiseks raseduse ja rinnaga toitmise ajal, et aidata teil oma keha toita.
Avastage meie Maternity Balance Kit
Loodud kõigile teile, kes te annate ja hoiate elu
Asuge koos oma lapsega tervise ja heaolu teekonnale. Tähistame üheskoos nii uut elu, mida kannate, kui ka teie enda tervist, tugevust ning imetlusväärset võimet last toita ja kasvatada.
Enda eest hoolitsemine pole luksus, vaid vajadus. See on eriti oluline siis, kui toitainetest peab jätkuma kahele. Te vajate toidulisandeid, mis on spetsiaalselt valitud teie kehamuutusi silmas pidades - need aitavad sellel imelisel eluperioodil olla terve ja tugev. Olgu enne või pärast sünnitust – kunagi ei ole liiga hilja hakata oma keha vajalike toitainetega varustama.
Me toetame teid igal sammul.
Oomega-3-rasvhapete kasulikkus raseduse ajal
Aju tervis
Oomega-3-rasvhapped on üliolulised loote närvisüsteemi arengu jaoks ja võivad kaitsta sünnitusjärgse depressiooni eest.
Silmade tervis
DHA toetab normaalset nägemist ja aitab kaasa loote silmade normaalsele arengule.
Südame tervis
EPA ja DHA aitavad kaasa normaalsele südametalitlusele, toetavad vere normaalset triglütseriidide sisaldust ja aitavad säilitada normaalset vererõhku.
Sünnitus
Oomega-3-rasvhapped võivad olla olulised õigeaegse sünnituse ja normaalse sünnikaalu tagamiseks.
Meie oomega-3 toidulisandid emadele
Juba enne eostamist
Merelist päritolu oomega-3-rasvhapetel, eelkõige DHA-l ja EPA-l, on väga oluline roll teie reproduktiivtervises. Need aitavad kaasa hormonaalsele regulatsioonile ja tervete munarakkude arengule, mis on viljakuse jaoks äärmiselt oluline. Nende kogus kehas enne rasestumist valmistab teie keha lapse kandmiseks ette.
Lapse kandmise ajal
Raseduse ajal suunab keha oma DHA varud vereringesse, et loode saaks aju ja silmade arenguks piisaval määral neid asendamatuid rasvhappeid. Eksperdid soovitavad jälgida sel perioodil hoolega oomega-3-rasvhapete sisaldust veres, et nii teie kui ka lapse vajadused oleksid täidetud.
Pärast lapse saamist
Pärast sünnitust on väga oluline jätkata oomega-3-rasvhapete taseme jälgimist. Mõnel naisel langeb nende rasvhapete tase pärast sünnitust juba kahe nädala jooksul lausa 50% ning tervisliku taseme taastamine võib võtta kuni kuus kuud. Oomega-3-rasvhapete piisav tarbimine on väga oluline nii imikule, kes vajab DHA-d kesknärvisüsteemi arenguks, kui ka teile, sest see vähendab sünnitusjärgse depressiooni ohtu.
Jälgige muutusi oma kehas
Ehkki vere biomarkerite kohta ei ole spetsiifilisi suuniseid, soovitavad mõned eksperdid seada eesmärgiks 5% DHA-d ning üldiseks eesmärgiks 8% EPA-d + DHA-d. Tehke vereanalüüse, et jälgida raseduse ajal ja pärast sünnitust oomega-3-rasvhapete tasemeid oma organismis ning hoida optimaalset tervist.
MEIE TERVISETEST
Korduma kippuvad küsimused
Kala, eriti rasvane kala, tasub raseduse ajal kindlasti menüüsse lisada. Rasvane kala sisaldab rohkesti oomega-3-rasvhappeid DHA-d ja EPA-d, mis on väga olulised nii emale kui ka lapsele. Rasedatel naistel soovitatakse tarbida erinevaid kalu, eriti neid, mis sisaldavad palju DHA-d ja võimalikult vähe elavhõbedat. Raseduse ajal ja ka pärast sünnitust võiks kala süüa vähemalt 2–3 korda nädalas. Et tagada raseduse ajal optimaalne DHA ja D-vitamiini tase oma organismis, tuleks eelistada selliseid toiduaineid nagu lõhe ja sardiinid, samuti oomega-3-rasvhapetega rikastatud piim ja munad.
Kui teie menüüs on vähe kala ja D-vitamiiniga rikastatud toiduaineid, kaaluge toidulisandi tarbimist, mis sisaldab 10 mikrogrammi D-vitamiini. Naiste jaoks, kes ei söö rasvast kala, võivad raseduse ajal olla tõhusaks alternatiiviks kalaõlil või vetikaõlil põhinevad toidulisandid, mille päevane annus sisaldab vähemalt 200 mg DHA-d.
Oomega-3 toidulisandid, eriti kalaõlid, on suurepärased DHA allikad. Ehkki me soovitame toidulisandeid, mis sisaldavad mõlemat merelist päritolu oomega-3-rasvhapet – DHA-d ja EPA-d – on põhieesmärk tarvitada toidulisandit, mille üks annus sisaldab vähemalt 200 mg DHA-d. Õnneks ei pea meie toidulisandeid tarbides muretsema elavhõbeda ega muude saasteainete pärast.
Raseduse ajal hakkab teie keha jagama oma oomega-3-rasvhapete EPA ja DHA varusid kasvava beebiga. Kolmandal trimestril võivad rasvhapete tasemed teie kehas ainevahetuslike ja hematoloogiliste muutuste tõttu muutuda, see võib mõjutada testi tulemusi. Seepärast soovitame teha BalanceTesti esimesel trimestril või kohe teise trimestri alguses. Raseduse ajal peaksite eelkõige võtma BalanceOil+ toidulisandit, et teie kui ka teie laps saaksite olulisi oomega-3-rasvhappeid. Pärast sünnitust oodake mõni kuu ja tehke siis uus test, et kontrollida ja jälgida oomega-rasvhapete tasemeid oma kehas
Et toidulisandid mõjuksid, tuleb neid võtta vastavalt teie individuaalsete vajaduste järgi. Kehakaalul põhinev üldine annustamissoovitus on 0,15 ml kehakaalu kg kohta. Lapseootuse ajal tuleks reeglina lisada raseduseelsel kehakaalul põhinevale annusele veel 3 ml. Ka rinnaga toitmise ajal tuleks lisada päevasele annusele 3 ml. Tähelepanu! Kui võtate raseduse ajal BalanceOil+ Vegan toidulisandit, siis ei ole seda tarvis võtta rohkem kui 0,15 ml kehakaalu kilogrammi kohta.
Kas ootate rohkemat kui ühte last? Konsulteerige oma arstiga, et saada oomega-3 annuse kohta täpsemad juhised.
Kuigi enamikku kalu ja koorikloomi on raseduse ajal ohutu süüa, on siiski mõned liigid, millega tuleks olla ettevaatlik, kuna need võivad sisaldada selliseid saasteaineid nagu elavhõbe ja dioksiinid. Kasvanduses kasvatatud lõhet ja muid kasvandusest pärit kalu, samuti marineeritud heeringat, turska, krevette ja rannakarpe on enamasti ohutu süüa. Väga ettevaatlik tuleb olla vaakumpakendis mereandidega, mida tarvitatakse külmalt, kuna need võivad sisaldada listeeriabaktereid. Listeeriabakterid hävivad enamasti põhjalikul kuumtöötlemisel, kuid paljusid vaakumpakendis mereande tarvitatakse ilma kuumtöötlemata. Riski vähendamiseks kontrollige alati pakendamise kuupäeva ja vältige tooteid, mis on pakendatud rohkem kui nädal aega tagasi. Soovime veel juhtida tähelepanu sellele, et vetikaõli ei tohiks segi ajada muude vetikatoodetega nagu kuivatatud vetikaid sisaldavad toidulisandid. Need tooted võivad sisaldada kahjulikus koguses joodi, seega need ei sobi ega ole soovitatavad lapseootel naistele.
On mitmeid olulisi toitaineid, mida teie keha vajab raseduse ajal rohkem. Kui süüa mitmekülgselt, saab enamiku neist toidust kätte. On aga mõned toitained, mis on sel perioodil iseäranis olulised, näiteks foolhape, raud ja oomega-3-rasvhape DHA. Oomega-3-rasvhapped on liigitatud asendamatuteks rasvhapeteks. See tähendab, et meie kehad ei suuda neid ise toota; me peame neid saama toidust. Kõigist oomega-3-rasvhapetest on raseduse ajal eriti suure tähtsusega DHA, kuna see on hädavajalik loote aju ja silmade arenguks. Lisaks on hiljutistes uuringutes saadud kindlaid tõendeid selle kohta, et mida suurem on DHA sisaldus ema veres raseduse ajal, seda suurema tõenäosusega sünnib laps normaalkaalus ja seda väiksem on enneaegse sünnituse oht.
Sobiv aeg oomega-3 toidulisanditega alustamiseks võib olla erinev ning kindlasti tasuks pidada nõu oma arsti või ämmaemandaga. Järgnevalt on välja toodud võimalik kasu eri perioodidel.
Enne rasedust Kui alustada oomega-3 toidulisandite võtmist enne rasedaks jäämist, võib see aidata teie kehal raseduseks valmistuda. Sellega tagate toitainete varu, mis võib olla kasulik raseduse ajal ja isegi pärast sünnitust. Mõne uuringu andmetel võib oomega-3-rasvhapete tarbimine suurendada viljakust, eriti kui rasvhapete tase oli varem madal.
Raseduse ajal Oomega-3 toidulisanditega alustamine raseduse ajal on mitmeti kasulik. Eelkõige on DHA-l oluline roll teie lapse aju ja silmade arengus. Lisaks toetavad nii EPA kui ka DHA teie enda heaolu sel perioodil. Nende toidulisandite tarbimine on tervislik nii teile kui ka teie kasvavale beebile.
Pärast sünnitust Oomega-3-rasvhapete tarbimine on kasulik ka pärast sünnitust, eriti kui toita last rinnaga. Oomega-3-rasvhapete, eriti DHA tarbimine rikastab rinnapiima, mis on väga oluline imiku aju ja silmade arenguks. Lisaks aitavad need toidulisandid täiendada teie keha ammendunud toitainevarusid, toetades sünnitusest taastumist.
Pidage meeles: kuigi varem alustamine võib tuua mitmekordset kasu, siis „vale“ aega oma menüü täiendamiseks ei ole. Raseduse iga etapiga kaasnevad ainulaadsed võimalused toetada enda ja oma kasvava lapse tervist ja heaolu.
Nii EPA kui ka DHA on oomega-3-rasvhapped, millel mõlemal on raseduse ajal oma unikaalne roll. DHA on teadaolevalt väga oluline beebi aju ja silmade arenguks. EPA on samuti kasulik, kuigi seda on traditsiooniliselt seostatud rohkem südame tervise ja immuunsüsteemiga.
Uuemad uuringud näitavad aga, et EPA-l on raseduse ajal tähtsam roll, kui varem arvati. Näiteks võib EPA aidata transportida DHA-d tõhusalt läbi platsenta looteni, seega on optimaalseks toitainetega varustamiseks olulised nii EPA kui ka DHA.
Tasub märkida, et nii EPA-d kui ka DHA-d on looduslikult kalas, mida sageli soovitatakse lapseootel naistele kui rikkalikku toitaineallikat. Soovitus süüa raseduse ajal rohkem kala tähendab kaudselt ka soovitust tarbida tasakaalus nii EPA-d kui ka DHA-d. Seega tagab suurima kasu tervisele see, kui tarbite mõlemat rasvhapet.
Kahtlemata. Oomega-3-rasvhapped pole ainukesed toitained, millel on raseduse ajal oluline roll. Enim soovitatud toidulisandite hulka kuuluvad näiteks foolhape, koliin, raud, kaltsium ja D-vitamiin. Teie arst või ämmaemand saab anda teile nõu, milliseid toidulisandeid just teie vajate.
Share this video
Või kopeerige link
Video embed code