Cart
Shopping cart

AS Help Growths LLC

Zinzino Independent Partner

Sveiki, esu nepriklausomas konsultantas(-ė) ir ketinu jums padėti Jūsų kelionėje link geresnės sveikatos.

norvelm18@yahoo.com
Kopijuoti
Sveikata • 2020 m. lapkričio 6 d., penktadienis • 4 min.

Kuo alyvuogių aliejai skiriasi vieni nuo kitų?

Zinzino

Nesvarbu, ar jums patinka gaminti, ar tiesiog privalote gaminti visai šeimai, žodžiai „extra virgin“ ant žalios spalvos alyvuogių aliejaus butelio įprastai mums reiškia tris dalykus: Prabangos Jūsų patiekalams suteikiantis, sveikesnis ir skanesnis, tačiau brangesnis produktas. Tačiau kuo gi ypatingas šis alyvuogių aliejus palyginti su kitais? Atsakymas nėra toks paprastas, kaip tikriausiai manote.

Ne visi alyvuogių aliejai gaminami vienodai

Pirmiausiai išsiaiškinkime terminų reikšmes, kad nepasiklystume šiame nuostabiame ir klaidinančiame alyvuogių aliejų pasaulyje. Ypač tyras („extra virgin“) alyvuogių aliejus yra tiesiog dar vienas šaltai spausto („cold pressed“) alyvuogių aliejaus terminas. Šie terminai iš karto ir paaiškina visą esmę. Jei salotoms renkamės ypač tyrą šalto spaudimo alyvuogių aliejų, tai nereiškia, kad kepiniams galime rinktis vidutinės kokybės aliejų. Viskas priklauso nuo gamybos būdo. Alyvuogių aliejų žmonės pradėjo spausti prieš tūkstančius metų ir spaudimo technika perduodama iš kartos į kartą. Šis gamybos procesas yra specifinis kiekvienam regionui bei alyvuogių nurinkimo laikas yra ypatingai svarbus aliejaus skoniui ir maistinėms medžiagoms. Šiek tiek daugiau sužinosite iššifravę etiketės duomenis apie kilmės šalį ir surinkimo būdą, tačiau svarbiausia, į ką turite atkreipti dėmesį – tai gamybos būdas.

Ieškokite šių raktinių žodžių – „cold pressed“ (šalto spaudimo).

Šiandien labiausiai paplitęs alyvuogių aliejaus gamybos būdas – cheminis rafinavimas, kurio metu veiksmingai pašalinami teršalai, sumažinamas rūgštingumas, pagerinama išvaizda ir skonis, bei padidinama bendra išeiga. Susmulkinus alyvuogių vaisius, pasta maišoma ją šildant, kad aliejus greičiau atsiskirtų nuo vandens. Vietoje mechaninio aliejaus išspaudimo, šiais laikais sutrintų alyvuogių pasta išsukama centrifugose.

Tačiau tikrai geras produktas gaunamas taikant tradicinę senovinę techniką – šaltą alyvuogių spaudimą. Tik tokiu būdu gaunamas grynas ir ypač tyras alyvuogių aliejus. Gamybos procesas pradedamas nuo alyvuogių trynimo akmeninėmis girnomis, o šiais laikais dažniau naudojamos metalinės dantytos arba smūginės girnos. Sutrintų alyvuogių pasta maišoma žemoje temperatūroje ir pabaigoje sraigtiniu arba hidrauliniu alyvuogių presu iš į krūvą sudėtų girnų išspaudžiamas alyvuogių aliejus.

Nuo to ir priklauso, ar gautas produktas bus geras.

Tradicinių aliejaus spaudimo procedūrų metu siekiama užtikrinti žemesnę nei 30 °C temperatūrą, todėl ji ir vadinama šaltu spaudimu. Šis procesas taip pat užtikrina, kad laisvųjų riebalų rūgščių kiekis nebūtų per didelis. Rūgštingumo lygis yra ypatingai svarbus nustatant alyvuogių aliejaus kokybę ir maistingumą. Klaidingai manoma, kad aliejaus rūgštingumas įtakoja aliejaus skonį. Tačiau tai, tik alyvuogių aliejaus oksidacijos lygio matas, nuo kurio priklauso alyvuogių aliejaus galiojimo laikas. Kuo mažesnis aliejaus rūgštingumas, tuo didesnė produkto kokybė ir maistinė vertė. Šiandien, jei alyvuogių aliejaus gamintojas nori etiketėje pažymėti, kad aliejus yra ypač grynas pirmojo spaudimo aliejus, jo rūgštingumas neturi viršyti 0,8 %, tuo tarpu įprasto pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus rūgštingumas gali būti lygus arba mažesnis nei 2 %.

Mums svarbiausios alyvuogių aliejaus medžiagos yra polifenoliai

Taikant šiuolaikinius aliejaus gavybos metodus rūgštingumo klausimas tapo painus, nes pradėtas taikyti kaitinimas ir centrifugavimas pašalina visas kenksmingas medžiagas, gadinančias produkto kvapą, skonį ir išvaizdą. Temperatūros kėlimas didina alyvuogių aliejaus rūgštingumą ir atitinkamai mažina svarbiausias šio skystojo aukso medžiagas – natūralius antioksidantus, vitaminus ir nepakeičiamuosius polifenolius1. Turbūt esate girdėję apie fenoliais turtingą alyvuogių aliejų? Tokiame aliejuje gausu nepakeičiamųjų polifenolių. Šios medžiagos yra natūrali įvairių augalų dalis, jose gausu bioaktyvių antioksidantų, kurie mūsų organizmui yra ypač reikalingi. Neskaitant visų kitų polifenolių privalumų, alyvuogių aliejui jie suteikia išskirtinį kartumą ir apsaugo alyvuogių aliejų nuo kenksmingos oksidacijos ir prailgina jo galiojimo laiką. Kitaip sakant, būtent polifenoliai padaro alyvuogių aliejų naudingu.

Naujos kartos alyvuogių aliejus jau čia

Taigi, apibendrinkime. Nesvarbu, ar esate profesionalas, tačiau jei ruošiate salotas ar kepate kiaušinius ir norite, kad patiekale būtų gausu natūralių antioksidantų, vitaminų ir kitų maistinių medžiagų, visuomet rinkitės aukščiausios kokybės gryną pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų. Nepamirškite etiketėje pasitikrinti aliejaus rūgštingumo. Ir galiausiai ne mažiau svarbu,kad geras alyvuogių aliejus yra miško žolės spalvos, aštraus skonio ir vaisių aromato.

Norite daugiau sužinoti apie naujausią revoliucinį 21-ojo amžiaus pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų, pagamintą taikant senąją šalto spaudimo techniką? R.E.V.O.O – tai proveržis sveikos mitybos rinkoje, nes šis alyvuogių aliejus pasižymi visiškai neįprastais naudingų medžiagų kiekiais. Skandinavų kompanijos Zinzino neseniai išleistas produktas R.E.V.O.O yra revoliucinis pirmojo spaudimo alyvuogių aliejus, kuriame bioaktyvių antioksidantų yra 30 kartų daugiau, nei įprastuose aliejuose, o rūgštingumas mažesnis nei 0,4 %.

Skaitykite daugiau apie R.E.V.O.O ir užsisakykite riboto leidimo butelį čia.

.

1. Olive oil polyphenols

Olive oil polyphenols contribute to the protection of blood lipids from oxidative stress. Replacing saturated fats in the diet with unsaturated fats contributes to the maintenance of normal blood cholesterol levels. Oleic acid is an unsaturated fat. The claim may be used only for olive oil which contains at least 5 mg of hydroxytyrosol and its derivatives (e.g. oleuropein complex and tyrosol) per 20 g of olive oil. In order to bear the claim, information shall be given to the consumer that the beneficial effect is obtained with a daily intake of 20 g of olive oil.