Reinis Gutmanis
Zinzino Zákazník
Vitajte! Mám skvelú skúsenosť s mojimi produktami a myslím si, že sa budú páčiť aj Vám. Dajte mi vedieť, čo si o nich myslíte!
Omega-3: Podporuje každé štádium materstva
Vedecky overené výživové doplnky s rybím olejom, špeciálne vybrané preto, aby vám pomohli vyživovať vaše telo počas tehotenstva a dojčenia.
Omega-3: Podporuje každé štádium materstva
Vedecky overené výživové doplnky s rybím olejom, špeciálne vybrané preto, aby vám pomohli vyživovať vaše telo počas tehotenstva a dojčenia.
Objavte našu súpravu Maternity Balance Kit
Vytvorené pre všetky vás, ktoré dávate život a zároveň ho žijete
Vitajte na ceste za zdravím a pohodou pre Vás a Vaše bábätko. Poďme spoločne osláviť nielen rozvíjajúci sa život vo Vašom vnútri, ale aj Vaše zdravie, Vašu silu a Vašu pozoruhodnú schopnosť starostlivosti.
Starostlivosť o svoje zdravie nie je luxus, ale nevyhnutnosť. O to viac, keď vyživujete dvoch. Potrebujete výživové doplnky zvolené s ohľadom na Vaše meniace sa telo a myseľ, ktoré Vám pomôžu prekvitať v jednom z najvzácnejších období života. Či už je to pred, počas alebo po pôrode, nikdy nie je neskoro začať si dodávať výživu, ktorú Vaše telo potrebuje.
Sme tu, aby sme Vás podporili na každom kroku.
Výhody Omega-3 počas tehotenstva
Zdravie mozgu
Omega-3 mastné kyseliny sú rozhodujúce pre neurologický vývoj plodu a môžu pôsobiť ako ochrana pred popôrodnou depresiou.
Zdravie očí
DHA mastné kyseliny podporujú normálny zrak a prispievajú k normálnemu vývinu očí u plodu.
Zdravie srdca
EPA a DHA prispievajú k normálnej funkcii srdca, normálnej hladine triglyceridov v krvi a normálnemu krvnému tlaku.
Výsledok tehotenstva
Omega-3 môžu byť dôležité pre načasovanie tehotenstva a pôrodnú hmotnosť.
Náš materský sortiment doplnkov Omega-3
Snaha otehotnieť
Morské Omega-3 mastné kyseliny, najmä DHA a EPA, sú kľúčové pre Vaše reprodukčné zdravie. Prispievajú k regulácii hormónov a vývoju zdravých vajíčok, ktoré sú pre plodnosť nevyhnutné. Optimalizácia hladiny týchto živín pred otehotnením pripraví Vaše telo na tehotenstvo.
Tehotenstvo
Počas tehotenstva telo uvoľňuje do krvného obehu vlastné zásoby DHA, aby sa zabezpečil dostatok týchto esenciálnych mastných kyselín pre vývoj mozgu a očí plodu. Odborníci odporúčajú, aby ste počas tejto fázy pozorne sledovali hladinu Omega-3, čím zabezpečíte naplnenie svojich potrieb aj potrieb svojho bábätka.
Narodenie bábätka
Po pôrode je veľmi dôležité naďalej sledovať hladinu Omega-3. Niektoré ženy môžu zaznamenať až 50 % pokles už dva týždne po pôrode a môže trvať až šesť mesiacov, kým sa tieto hladiny úplne doplnia. Dostatok Omega-3 je nevyhnutný tak pre Vaše dojča —ktoré potrebuje DHA pre centrálny nervový systém —ako aj pre Vás, aby ste znížili riziko popôrodnej depresie.
Sledujte zmeny svojho tela
Hoci neexistujú žiadne konkrétne usmernenia týkajúce sa krvných biomarkerov, niektorí odborníci odporúčajú zamerať sa na 5 % DHA a celkovú cieľovú hodnotu 8 % EPA+DHA. Monitorujte tieto hladiny prostredníctvom krvných testov, aby ste získali jasnejší obraz o Vašom stave Omega-3 a zaistili si optimálne zdravie.
NÁŠ TEST ZDRAVIA
Často kladené otázky
Ryby, najmä mastné druhy, sú počas tehotenstva výbornou voľbou stravy. Mastné ryby sú bohaté na Omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA, ktoré sú nevyhnutné pre matku aj bábätko. Tehotným ženám sa odporúča konzumovať rôzne druhy rýb s vysokým obsahom DHA a nízkym obsahom ortuti. Počas tehotenstva a aj po ňom si doprajte aspoň 2-3 porcie týždenne. Na zabezpečenie optimálnej hladiny DHA a vitamínu D počas tehotenstva uprednostňujte potraviny, ako losos a sardinky, a taktiež ďalšie potraviny, ako napríklad mlieko a vajcia obohatené o Omega-3.
Ak vo Vašej strave chýbajú ryby alebo potraviny obohatené o vitamín D, zvážte užívanie doplnkov stravy s obsahom 10 mikrogramov vitamínu D. Pre tých, ktorí nekonzumujú mastné ryby, môžu byť účinnou alternatívou počas tehotenstva doplnky stravy, ako je rybí olej alebo olej z rias, ktoré ponúkajú aspoň 200 mg DHA v dennej dávke.
Omega-3 doplnky, predovšetkým rybie oleje, sú vynikajúcim zdrojom DHA. Hoci odporúčame doplnky s obsahom oboch Omega-3 látok morského pôvodu - DHA aj EPA, hlavným cieľom je zabezpečiť si doplnok s minimálne 200 mg DHA v jednej dávke. Našťastie, ak sa rozhodnete pre výživové doplnky, nemusíte sa obávať ortuti alebo iných environmentálnych škodlivín.
Počas tehotenstva začínate zdieľať svoje telesné zásoby EPA a DHA Omega-3 živín s Vaším vyvíjajúcim sa dieťaťom. V treťom trimestri môžu byť hladiny mastných kyselín vo Vašom tele pozmenené v dôsledku metabolických a hematologických zmien, čo môže mať vplyv na hodnoty testov. Preto Vám odporúčame urobiť si BalanceTest v prvom alebo na začiatku druhého trimestra. Počas tehotenstva by ste sa mali zamerať najmä na užívanie doplnku BalanceOil+, aby ste zabezpečili, že Vy a Vaše dieťa budete prijímať dôležité omega-3 kyseliny. Po pôrode počkajte niekoľko mesiacov, než si urobíte nový test na kontrolu a monitorovanie hladiny Omega
Aby mali výživové doplnky účinok na naše telo, musia byť prispôsobené individuálnym potrebám. Všeobecné denné dávkovanie je stanovené na 0,15 mililitrov na každý kilogram telesnej hmotnosti. V tehotenstve sa odporúča pridať k dávke ďalšie 3 ml navyše podľa vašej hmotnosti pred tehotenstvom. Počas dojčenia by ste mali pokračovať v pridávaní 3 mililitrov k dennej dávke. Upozornenie: Ak počas tehotenstva užívate BalanceOil+ Vegan, nemusíte pridávať žiadne ďalšie dávky nad rámec 0,15 mililitrov na kilogram telesnej hmotnosti.
Čakáte viac ako jedno dieťa? Pre konkrétnejšie pokyny ohľadom dávkovania Omega-3 sa prosím poraďte so svojím lekárom.
Hoci je konzumácia väčšiny rýb a mäkkýšov počas tehotenstva bezpečná, pri niektorých druhoch je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť vzhľadom na riziko environmentálnych toxínov, ako sú ortuť a dioxíny. Chovaný losos, ako aj iné druhy chovaných rýb, nakladané slede, tresky, krevety a mušle sú vo všeobecnosti bezpečné. Pri vákuovo balených morských plodoch určených na konzumáciu za studena treba byť veľmi opatrný, pretože sa v nich môžu nachádzať baktérie listérie. Hoci dôkladné varenie dokáže listérie zlikvidovať, mnohé vákuovo balené morské plody sa konzumujú bez ohrevu. Aby ste minimalizovali riziko, vždy skontrolujte dátum balenia a vyhnite sa konzumácii výrobku, ktorý je zabalený dlhšie ako týždeň. Na záver je potrebné poznamenať, že olej z rias by ste si nemali mýliť s inými druhmi produktov z rias, ako sú napríklad sušené doplnky. Tieto výrobky môžu obsahovať škodlivo vysoké množstvo jódu, preto sú nevhodné a neodporúčajú sa pre tehotné ženy.
Existuje niekoľko dôležitých živín, ktoré Vaše telo počas tehotenstva potrebuje vo väčšom množstve. Väčšina z nich je súčasťou pestrej a vyváženej stravy. Avšak niektoré živiny, ako napríklad kyselina listová, železo a Omega-3 DHA, sú v tomto období života ešte obzvlášť dôležité. Omega-3 mastné kyseliny sú klasifikované ako esenciálne. To znamená, že naše telo si ich nedokáže vyrobiť samo; ale musí ich získavať zo stravy. Spomedzi všetkých tukov Omega-3 je DHA mimoriadne dôležitá počas tehotenstva, pretože je nevyhnutná pre vývoj mozgu a očí plodu. Nedávne štúdie tiež poskytli presvedčivé dôkazy, že vyššie hladiny DHA v krvi počas tehotenstva sú spojené so zdravšou pôrodnou hmotnosťou a nižším rizikom predčasného pôrodu.
Načasovanie začatia užívania doplnkov Omega-3 sa môže líšiť a vždy je najlepšie poradiť sa so svojím lekárom. Prehľad potenciálnych výhod v rôznych časových obdobiach:
Pred tehotenstvom: Začatie užívania doplnkov stravy Omega-3 pred počatím môže Vaše telo pripraviť na potreby tehotenstva. Pomáha vytvárať výživovú rezervu, ktorá môže byť užitočná počas tehotenstva a aj po ňom. Niektoré štúdie naznačujú, že Omega-3 môžu zvyšovať plodnosť, obzvlášť ak sú ich aktuálne hladiny nízke.
Počas tehotenstva: Zahájenie dopĺňania Omega-3 počas tehotenstva prináša rôzne výhody. Predovšetkým DHA zohráva kľúčovú úlohu pri vývoji mozgu a očí vášho bábätka. Navyše EPA aj DHA počas tohto obdobia podporujú Vašu celkovú pohodu. Pridanie týchto doplnkov zlepšuje zdravotný stav Vás aj Vášho vyvíjajúceho sa bábätka.
Po tehotenstve: Začatie užívania Omega-3 po pôrode je naďalej prospešné, a to hlavne vtedy, keď sa rozhodnete dojčiť. Príjem Omega-3 u matiek, najmä DHA, obohacuje materské mlieko, ktoré je nevyhnutné pre prebiehajúci vývoj mozgu a očí dojčeného bábätka. Navyše tieto doplnky pomáhajú doplniť vyčerpané telesné rezervy a napomáhajú zotaveniu po pôrode.
Pamätajte! Hoci skorý začiatok môže priniesť kumulatívne výhody, "nesprávny" čas na začatie dopĺňania stravy neexistuje. Každá fáza tehotenstva predstavuje jedinečné príležitosti pre Vás aj Vaše vyvíjajúce sa bábätko.
EPA aj DHA sú Omega-3 mastné kyseliny s jedinečnou úlohou počas tehotenstva. DHA je známa predovšetkým svojím významom pre vývoj mozgu a očí dieťaťa. EPA, ktorá je tiež prospešná, sa tradične spája skôr so zdravím srdca a imunitným systémom.
Nové výskumy však naznačujú, že EPA zohráva v tehotenstve dôležitejšiu úlohu, než sa doteraz predpokladalo. EPA môže napríklad pomáhať pri účinnom prenose DHA cez placentu k plodu, čo robí EPA aj DHA dôležitými pre optimálny prísun živín.
Za zmienku stojí, že EPA aj DHA sa prirodzene nachádzajú v rybách, ktoré sú bežne odporúčaným zdrojom potravy pre tehotné ženy. Keď sa v stravovacích usmerneniach odporúča zvýšený príjem rýb počas tehotenstva, nepriamo sa tým naznačuje, že sa má zabezpečiť vyvážený príjem EPA aj DHA. Preto sú potrebné obe mastné kyseliny, aby sa naplno využili ich zdravotné výhody.
Samozrejme. Omega-3 nie sú jediným faktorom, pokiaľ ide o výživové potreby počas tehotenstva. Medzi ďalšie často odporúčané doplnky patria kyselina listová, cholín, železo, vápnik a vitamín D. Váš lekár Vám môže poskytnúť individuálne poradenstvo o tom, aké doplnky môžete potrebovať. Okrem toho existuje na trhu niekoľko domácich zdravotných testov, ktoré Vám pomôžu pri určovaní výživových potrieb počas tehotenstva, ako napríklad testy na tehotenskú cukrovku (HbA1c), stav Omega-3, hladinu vitamínu D, vápnika alebo kyseliny listovej. Spoločnosť Zinzino ich má všetky vo svojom portfóliu. Pamätajte si, že najlepší režim dopĺňania živín je taký, ktorý zodpovedá vašim špecifickým potrebám. Nezabudnite preto sledovať stav svojho tela a poradiť sa so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti o individuálnom postupe.
Share this video
Alebo skopírovať prepojenie
Video embed code