Mays Al-Ali
Zinzino Independent Partner
Laipni lūdzam! Es esmu Jūsu neatkarīgais konsultants. Es būšu Jūsu ceļvedis, ceļā uz labāku veselību.
Pieci veidi, kā noteikt, vai jūsu Omega-3 uztura bagātinātājs ir svaigs
Vai zināt, kas nošķir augstas kvalitātes tīrus Omega-3 uztura bagātinātājus no tradicionāli spiestām zivju eļļām? Dr. Emmalī Gisslevika (Emmalee Gisslevik) ir Zinzino pētniecības un izstrādes speciāliste un vadošā eksperte taukskābju jautājumos. Pareizie uztura bagātinātāji sniegs jums iecerētos rezultātus. Pārliecinieties, ka jūsu izvēle ir balstīta uz pamatotiem lēmumiem. Izmantojiet šo svarīgo kvalitātes kontrolsarakstu, orientējoties zivju eļļu uztura bagātinātāju daudzveidībā.
Ko tieši nozīmē jēdziens “svaiga zivju eļļa”? Šis, šķiet, ir aktuāls jautājums, cilvēkiem iepazīstot Omega uztura bagātinātāju pasauli. Zviedru filozofijas doktore pārtikas un uztura jomā uzskata, ka atbilde slēpjas oksidācijā un polifenolos. Šie divi katalizatori nosaka, vai iegūsiet reālus ilgtermiņa rezultātus. Tāpat, meklējot svaigumu, ir kāds āķis, kas var paslīdēt garām jūsu uzmanībai: TOTOX vērtība. Šis nūģīgais zivju eļļas kopējā oksidācijas līmeņa rādītājs ir nozares standarts, kas nosaka zivju eļļas svaigumu un kvalitāti. Diemžēl to bieži aprēķina un interpretē nepareizi. Un visbeidzot nezināmā zivju eļļas un Omega-3 uztura bagātinātāju noslēpumainā sastāvdaļa — olīveļļa. Jau pagājuši gandrīz desmit gadi kopš Zinzino izdarīja šo revolucionāro atklājumu un pievienoja savam zinātniski pierādītajam sastāvam antioksidantiem bagātu sastāvdaļu.
Pirms pārejam pie kontrolsaraksta, kas palīdzēs jums atrast pareizo Omega-3 uztura bagātinātāju, veltiet mirkli laika, lai iepazītos ar literatūru par Omega-3, Omega-6 un polifenoliem, kuri ir darbīgi atrodami taukainās zivīs. Polifenoli ir ārkārtīgi spēcīgi mikroelementi, kam ir bagātīga antioksidatīva iedarbība, kas uzlabo uzsūkšanos un noturīgi sasaista Omega 3, iedarbojoties kā pavadonis, līdz taukskābes drošā veidā nokļūst šūnu membrānās. Diemžēl tie tiek zaudēti rafinēšanas procesā, kad zivju eļļa tiek atbrīvota no tādām sārņvielām kā dzīvsudrabs un PCB.
Čekliste Omega-3 uztura bagātinātāju izvēlei
1) Pārbaudiet Omega-3 tipu un veidu eļļā
Zivju eļļai jāsaglabājas svaigai un iedarbīgai, cik ilgi vien iespējams, lai sniegtu iespēju Omega uztura bagātinātājiem iekļūt jūsu šūnās un sākt veicināt sirdsdarbību, smadzeņu un imūnsistēmas darbību. Aplūkojiet uz etiķetes jūras izcelsmes Omega-3 EPA un DHA. Šīs vielas veido taukainu zivju audus, un tām ir vistuvākā līdzība jūras velšu uzņemšanai uzturā. Tāpat noteikti jāpārbauda Omega vielu molekulārā forma, jo tā ietekmē veidu, kādā taukskābes darbojas un uzsūcas organismā. Triglicerīdi1 ir dabīgs veids, kādā taukskābes ir sastopamas lielākajā daļā augu un dzīvnieku. Taču vispārstrādātāko zivju eļļu pamatā ir finansiāli rentabla versija — etilesteri1. Šī zivju eļļas forma tik viegli neuzsūcas mūsu organismā un tā ir vairāk pakļauta oksidācijai un sasmakšanai nekā triglicerīdu forma.
2) Uzticieties savām izjūtām, aplūkojot svaiguma pazīmes
Tāpat kā svaigām jūras veltēm, arī zivju eļļai nepiemīt “zivjaina” garša vai smarža. Ja tā ir sajūtama, tā ir sākusi oksidēties un tā ir mazāk iedarbīga. Tādēļ lieciet lietā maņas, raugieties, lai produkts tiktu uzglabāts ledusskapī un pārbaudiet uz iepakojuma norādīto derīguma termiņu. Šis ir kvalitātes rādītājs, kas nosaka oksidācijas procesu un Omega-3 vielu uzsūkšanās laiku jūsu organisma šūnu membrānās. Tāpat atcerieties, ka nekādi aromatizētāji nespēj noslēpt sastāvējušās zivju eļļas aromātu! Omega-3 uztura bagātinātāji ar aromatizētājiem ir tikai tāpēc, lai padarītu eļļas uzņemšanu par patīkamāku pieredzi. Pievienotajiem aromātiem nav ne uzturvērtības, ne ietekmes uz oksidācijas procesu.
3) Rūpīgi pārbaudiet zīmolu attiecībā uz svaigumu
Svaigums nozīmē iedarbīgumu un efektivitāti — reālus rezultātus. Tā kā visas zivju eļļas ar laiku sastāvas un zaudē kvalitāti, oksidācijas procesam jābūt izmērāmam. Rūpējieties par tāda uzticama zīmola izvēli, kas nodrošina kvalitātes rādītāju pārredzamību — no ilgtspējīgām ieguves metodēm līdz vides piesārņotājiem un produkta oksidācijas/kvalitātes līmenim. Beidzamo no minētajiem nosaka, pamatojoties uz tā saucamo TOTOX vērtību2. Kopējā oksidācijas vērtība ir nozares standarts, kas efektīvi izmēra eļļas svaigumu. Jums jāpatur prātā viena lieta: TOTOX2 aprēķina pamatvienādojums ir paredzēts tikai tīrām zivju eļļām bez garšas piedevām. Šī vērtība var būt nepatiess svaiguma solījums, ja jūsu izvēlētais Omega-3 uztura bagātinātājs patiešām ir aromatizēts. Tas ietekmēs kopējo aprēķinu, taču tam nav ietekmes uz oksidācijas procesu, tādēļ tas neietekmē produkta kvalitāti. Šeit ir pieejama detalizētāka informācija par to, kā atšifrēt TOTOX vērtību.
4) Uzziniet, kādi antioksidanti ir tikuši pievienoti uztura bagātinātājam
Pastāv vairāki veidi, kā palēnināt zivju eļļas oksidācijas procesu, paildzināt glabāšanas laiku un uzlabot kvalitāti. Viens no tiem ir antioksidantu pievienošana. Neizmantojiet tādu zīmolu produktus, kuros tiek izmantoti sintētiski antioksidanti, piemēram, TBHQ un askorbilpalmitāts, jo tie var nelabvēlīgi ietekmēt Omega-3 veselību veicinošās īpašības. Tā vietā izvēlieties uztura bagātinātājus, kuri ir dabīgi sajaukti tokoferoli vai E vitamīns, kas tikai papildina maisījumu. Taču ir vēl kas — šī raksta sākumā pieminētā noslēpumainā sastāvdaļa. Ir pieejami vēl iedarbīgāki polifenoli, kas stabilizē oksidāciju, optimizē uzsūkšanos organismā un nodrošina, ka Omega 3 iedarbojas uz šūnu membrānām jūsu organismā. No olīvām iegūti polifenoli ir vistuvākais elements tam, kas ir dabīgi sastopams zivīs, un šī iemesla dēļ mūsu BalanceOils+ ir sinerģisks maisījums, kura pamatā ir 60 % tīras zivju eļļas, kas iegūta no savvaļā noķertām neliela izmēra zivīm, un 40 % neapstrādātas augstākā labuma olīveļļas ar polifenoliem, kas iegūta no agrīni ievāktām olīvām. Jūs neatradīsiet jūras veltēm tuvākas uzturvielas. Vai vēlaties uzzināt vairāk par to, kas padara mūsu BalanceOils+ atšķirīgas? Lasiet šeit.
5) Uzņemiet sev paredzētu ikdienas devu un pārbaudiet produktu
Cilvēki ir atšķirīgi un līmenis, kādā jūsu organisms uzsūc Omega-3 uztura bagātinātāju, ir mazāk saistīts ar Omega-3 koncentrāciju produktā un vairāk saistīts ar atsevišķiem faktoriem, piemēram, jūsu svaru, kuņģskābi, gēnu tipu un pat noteiktām alerģijām. Aplūkojiet uz produkta iepakojuma norādīto ieteicamo dienas devu un atlasiet tādu, kura norādīta svara diagrammā, lai noteiktu jūsu devu. Vēl vairāk: izvēlieties zīmolu, kas piedāvā arī individualizētas asins analīzes, kuras atklāj jūsu unikālo taukskābju profilu, sniedzot reālus rakstiskus pierādījumus par to, ka uztura bagātinātāji veic savu darbu. Raugieties izvēlēties testu, kurš tiek neatkarīgi pārvaldīts un kura pamatā ir precīza un zinātniska analīze, piemēram, Zinzino BalanceTest. Galīgais koncepcijas pierādījums jautājumā par to, ko nozīmē jēdziens “svaiga zivju eļļa”!
1. Omega-3 Supplement Guide
Omega-3 Supplement Guide: What to Buy and Why - https://www.healthline.com/nutrition/omega-3-supplement-guide
Dalīties ar šo lapu
Vai nokopēt saiti