Cart
Shopping cart

Markus Walter Benz

Zinzino Independent Partner

Tere tulemast! Mina olen teie sõltumatu nõustaja ja juhin teid teekonnal parema tervise poole.

+41794789206
llamada Kopeeri
markus.benz@bewusstgsund.ch
Kopeeri
Tervis • kolmapäev, 4. jaanuar 2023 • 4 min

Miks hakata veganiks? Plussid ja miinused

Autorilt Zinzino

Veganlus on viimaste aastate jooksul kõvasti populaarsust kogunud. Saadaval on rohkem lihaalternatiive kui kunagi varem ja veganitoitumine on muutumas üha lihtsamaks. Veganluse kasuks saab välja tuua mitmesuguseid argumente.

Veganit on võimatu lahterdada, sest inimesed otsustavad veganluse kasuks erinevatel põhjustel. The Vegan Society andmetel ei piirdu veganlus üksnes loomade õiguste eest seismisega, vaid on kasulik ka tervisele, keskkonnale ja toiduainete tarneahelale.

Miks veganlus?

The Vegan Society iseloomustab veganielustiili kui eluviisi, mis üritab vältida nii palju, kui see on võimalik ja teostatav, igasugust loomadele suunatud ekspluateerimist ja julmust, loomade kasutamist toiduks, riiete valmistamiseks ja ükskõik millisel muul otstarbel.

Miks hakata veganiks? Veganlus on kavatsusest ajendatud eluviis, mille põhimõtteks on „ära tee kahju“. Terviklike taimsete toitude tarbimine on veganluse keskne aspekt. Veganluse eeliste paremaks mõistmiseks võiks uurida toiduallikate ja keskkonna omavahelist suhet.

Meie keskkond ja eetika

The Vegan Society ühingu sõnul kurnavad lihatootmisega seotud nõudmised keskkonda. Nad väidavad, et taimede kasvatamine loomade toitmiseks, transpordisüsteem ja toodete kodudesse toimetamine on keskkonnale koormav. Taimsete toodete valmistamiseks vajaliku saagi kogus ja vee hulk, mida vajatakse taimede kasvatamiseks, on drastiliselt väiksemad, seega on ka mõju keskkonnale palju väiksem. Just seetõttu puudutavad veganluse teemalised arutelud ka seda mõtet, et taimse toidu söömine nõuab vähemtootlikku pinnast.

The Vegan Society märgib ära, et veganlus on üks lihtsamaid viise oma isikliku ökoloogilise jalajälje vähendamiseks.

Meie tervis

Tasakaalustatud taimetoit võib meie kehale kasulik olla. Kõige olulisem on tagada kõigi vajalike toitainete saamine. Taimsetest allikatest toitainete kättesaamiseks peame tarbima täisteratooteid, köögivilju, puuvilju, pähkleid ja seemneid, mis on kõik täis kiudaineid, olulisi vitamiine ja mineraalaineid.

Aga on tähtis teada, et kui lähete üle veganitoitumisele, on raske kõiki neid toitaineid ainult toidust kätte saada. Selleks peaksite tarbima vähemalt 4000 toitaineterikkast toidust saadavat kalorit. Rohkelt suhkrut ja küllastunud rasvhappeid sisaldav veganitoitumine võib olla sama ebatervislik, kui ükskõik milline muu toitumisviis.

Veganielustiiliga alustamist kavandades peate otsima nende toitainete alternatiivseid allikaid.

Aitame tasakaalustada veganitoitumist

Kõiki loomseid tooteid välistavaks toitumiseks tuleb olla ülihoolikas mitte ainult toidu sisalduse, vaid ka selle allikate ja testimise uurimise suhtes. Kaasaegse toidu toiteväärtus ei ole sama, mis see oli 100 aasta eest.

Arvesse tuleb võtta geneetilist muundamist, pestitsiide kasutamist ja toidu säilitamist – protsesse, mis toimuvad eesriide taga selleks, et toiduained meie taldrikutele jõuaksid. Moodne elustiil soodustab vaeguste, näiteks D-vitamiini vaeguse, teket, sest me ei lähe enam nii sageli kui varem jala tööle.

Veganielustiili kohta teavet otsides tehke kindlaks, kui palju vajate iga päev valke, oomega-3-rasvhappeid, D-vitamiini, B12-vitamiini ja kaltsiumit. Need toitained peate nüüdsest saama taimedel põhinevatest allikatest. Toidulisandid on vegani parimad sõbrad.

why-go-vegan-1.png

Optimeerige oma toitumist toidulisandiga BalanceOil+ Vegan

Zinzino uus täiesti looduslik polüfenoolide ja oomegarasvhapetega Balance-sarja toidulisand BalanceOil+ Vegan on loodud spetsiaalselt veganitele, taimetoitlastele ja inimestele, kes eelistavad oomega-3-rasvhapete rikast õli, mis ei sisalda kalaõli.

See toode on sünergiline mikrovetikaõli segu, mis toetab oomega-3-rasvhapete ja D-vitamiini õige taseme saavutamist teie organismis. BalanceOil+ Vegan sisaldab rikkalikult oomega-3-rasvhappeid (EPA, DHA ja DPA), ussikeele seemne õli (SDA, ALA ja GLA), enne üldist saagikoristust nopitud oliivide esimese külmpressi õli, milles on rakke kaitsvad polüfenoolid1, ja taimset D3-vitamiini.

Toidulisandi BalanceOil+ Vegan unikaalne koostis aitab säilitada normaalset südametalitlust2, ajutalitlust3 ja immuunsüsteemi talitlust4. See on ainus saadaval olev taimne EPA ja DHA toode, mis pakub taimset alternatiivi (vetikaõli näol) traditsioonilistele kalaõlidele.

Taimetoitlaste ja veganite jaoks on tervislik, tasakaalustatud oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete vahekord väga oluline, võttes arvesse lihaasendajatega kaasnevat potentsiaalset töödeldud toitude tarbimise suurenemist.

Tehke Zinzino BalanceTest ja optimeerige oma rasvhapete näitajaid, kasutades toodet BalanceOil+ Vegan. See on puhas, GMO- ja toksiinivaba ning allergeenide vaba. Ja mis kõige olulisem – toode on The Vegan Society poolt registreeritud

Niisiis, miks hakata veganiks? Kõik oleneb muidugi isiklikest eelistustest, aga on ülioluline mõista, kuidas toitumise muutmine keha mõjutab. Kui tunnete, et veganielustiil on teie jaoks õige, siis veenduge, et toitute tervislikult ja tasakaalustatult, võttes appi Zinzino vegani-toidulisandeid.

Alustuseks tehke Zinzino BalanceTesti abil kindlaks oma oomega-6- ja oomega-3-rasvhapete tasakaal ja hakake võtma Zinzino toidulisandit BalanceOil+ Vegan.

*USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) pole neile väidetele oma hinnangut andnud. Toode pole mõeldud haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks või ennetamiseks.

1. Olive oil polyphenols

Oliiviõli polüfenoolid aitavad kaitsta verelipiide oksüdatiivse stressi eest. Küllastunud rasvhapetega toidu asendamine küllastumata rasvhapetega toiduga aitab hoida normaalset vere kolesterooli taset. Oleiinhape on küllastumata rasvhape. Väidet võib kasutada üksnes oliiviõli kohta, mis sisaldab vähemalt 5 mg hüdroksütürosooli ja selle derivaate (nt oleuropeiini kompleks ja türosool) 20 g oliiviõli kohta. Et toode oleks väitega kooskõlas, tuleb tarbijat teavitada, et kasulik toime avaldub siis, kui päevas tarbitakse 20 g oliiviõli.

2. DHA and EPA contribute to the maintenance of normal blood pressure

DHA ja EPA aitavad hoida vererõhku normaaltasemel. Väidet võib kasutada üksnes toidu kohta, mis sisaldab päevase kogusena 3 g EPA-d ja DHA-d. Et toode oleks väitega kooskõlas, tuleb tarbijat teavitada, et kasulik toime avaldub siis, kui päevas tarbitakse 3 g EPA-d ja DHA-d. Kui väidet kasutatakse toidulisandite ja/või rikastatud toidu kohta, tuleb tarbijat teavitada, et päevane EPA ja DHA kogus kokku ei tohi ületada 5 g.

3. DHA contributes to the maintenance of normal vision

DHA aitab säilitada normaalset nägemist. Väidet võib kasutada üksnes toidu kohta, mis sisaldab vähemalt 40 mg DHA-d 100 g ja 100 kcal kohta. Et toode oleks väitega kooskõlas, tuleb tarbijat teavitada, et kasulik toime avaldub siis, kui päevas tarbitakse 250 mg DHA-d. Dokosaheksaeenhape (DHA) tarbimine soodustab kuni 12-kuuste imikute nägemise normaalset arengut. Tarbijat tuleb teavitada, et kasulik toime avaldub, kui iga päev tarbitakse 100 mg DHA-d. Kui väidet kasutatakse jätkupiimasegu kohta, peab toidus vähemalt 0,3% rasvhapete üldsisaldusest olema DHA vormis.

4. Vitamin D contributes to immune system

D-vitamiin toetab immuunssteemi normaalset toimimist. Väidet võib kasutada üksnes toidu kohta, mis on vähemalt vitamiini D allikas vastavalt määruse (EÜ) nr 1924/2006 lisas osutatud väitele vitamiini D ALLIKAS.