Vitalis24 - Z. Surina
Zinzino Independent Partner
Zapraszamy! Jestem Twoim niezależnym konsultantem i moim celem jest poprowadzenie Cię przez ścieżkę wiodącą do dobrego stanu zdrowia.
Dlaczego warto być weganinem? Oto korzyści i wady
Od ostatnich kilku lat weganizm zyskuje na popularności. Obecnie mamy więcej alternatyw dla mięsa niż kiedykolwiek i nigdy wcześniej nie było tak łatwo przestrzegać zasad diety wegańskiej. Za przejściem na weganizm przemawia wiele argumentów.
Weganin to ktoś, kogo ciężko zaszufladkować, ponieważ przejście na weganizm może mieć różne motywacje i uzasadnienia. Jak podaje Vegan Society, wegański styl życia wykracza poza temat praw zwierząt, gdyż korzyści z diety wegańskiej obejmują zdrowie, środowisko, ale też łańcuch dostaw żywności.
Dlaczego weganizm?
Vegan Society opisuje wegański styl życia jako „sposób na życie, gdzie staramy się jak tylko to możliwe i praktyczne, wyłączyć wszelkie formy wykorzystywania, czy okrucieństwa, wobec zwierząt, na potrzeby pozyskania pożywienia, odzieży, jak i w jakichkolwiek innych celach”.
Dlaczego warto być weganinem? To sposób na życie, który cechuje konkretny cel, etos oparty na tym, by nie wyrządzać krzywdy. Centralnym aspektem bycia weganinem jest spożywanie pełnowartościowej żywności pochodzenia roślinnego. Aby lepiej zrozumieć korzyści płynące z wegańskiego stylu życia, warto przyjrzeć się związkom między źródłami pożywienia, a środowiskiem.
Nasze środowisko i etyka
Jak podaje Vegan Society, potrzeby związane z produkcją mięsa kładą się cieniem na środowisku. Stowarzyszenie przekonuje, że produkcja upraw niezbędnych do wyżywienia zwierząt, przez system transportu, po dostarczenie tych produktów do domów, ogromnie eksploatują środowisko. Wskazuje, że zapotrzebowanie na plony i wodę niezbędne do uprawy produktów roślinnych obciążają środowisko nieporównywalnie mniej. Dyskusja na temat tego, dlaczego warto zostać weganinem, dotyczy też znacznie mniejszej ilości gruntów produkcyjnych, jakie potrzebne są przy diecie roślinnej.
Tym samym Vegan Society twierdzi, że weganizm to jeden z najprostszych sposobów na zmniejszenie osobistego śladu ekologicznego każdego z nas.
Nasze zdrowie
Bycie na dobrze zbilansowanej diecie roślinnej może wspomóc nasz organizm w wielu obszarach. Najważniejsze to upewnić się, że spożywasz wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Pozyskiwanie ich ze źródeł pochodzenia roślinnego oznacza spożywanie produktów pełnoziarnistych, warzyw, owoców, orzechów i nasion – wszystkie te pokarmy bogate są w błonnik, niezbędne witaminy i składniki mineralne.
Trzeba jednak wiedzieć, że na diecie wegańskiej pozyskiwanie wszystkich tych składników odżywczych z diety jest trudne. Musiałbyś spożywać przynajmniej 4000 pełnych składników odżywczych kalorii. Dieta wegańska, która obfituje w cukier i tłuszcze nasycone może być równie szkodliwa, co każda inna.
Planując, jak zmienić swój styl życia na wegański, musisz przeanalizować alternatywne możliwości dostarczenia organizmowi tych składników odżywczych.
Wspomaganie zbilansowania diety wegańskiej
Przestrzeganie diety, która wyklucza wszystkie produkty odzwierzęca wymaga skrupulatności nie tylko w obszarze zawartości pożywienia, ale też tego, jak je pozyskano i przebadano. Obecnie żywność nie posiada tej samej wartości odżywczej co 100 lat temu.
Trzeba pamiętać o modyfikacjach genetycznych, pestycydach i przechowywaniu pokarmów – procesach, którym poddawane są składniki, zanim trafią na nasze talerze. Nowoczesny styl życia sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na niedobory, np. witaminy D, tylko dlatego, że – w przeciwieństwie do dawnych czasów – do pracy nie przemieszczamy się już pieszo.
Odkrywając, jak prowadzić wegański styl życia, dowiedz się, jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie na białko, kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę D, witaminę B12 oraz wapń. Te składniki odżywcze należy zastąpić zasobami pochodzenia roślinnego. Suplement diety to najlepszy przyjaciel weganina.
Zoptymalizuj swoją dietę z BalanceOil+ Vegan
Całkowicie nowy, naturalny suplement diety Zinzino o zrównoważonej zawartości polifenoli i kwasów omega, BalanceOil+ Vegan, stworzono specjalnie dla wegan, wegetarian i osób, które preferują olej bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, niezawierający oleju rybnego.
To synergiczna mieszanka oleju z mikroalg morskich, która podnosi poziomy omega-3 i witaminy D. BalanceOil+ Vegan to produkt o wysokiej zawartości EPA, DHA i DPA, oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia o wysokiej zawartości chroniących komórki1 polifenoli oraz certyfikowanej wegańskiej witaminy D3.
BalanceOil+ Vegan to odżywianie kolejnej generacji, które wspiera prawidłową pracę serca2, mózgu3 oraz funkcje4 function, odpornościowe, jak i posiada inne potwierdzone przez EFSA korzyści dla zdrowia. Jest to jedyny dostępny wegetariański produkt z kwasami EPA i DHA, który wprowadza bio-alternatywę (olej z alg) dla tradycyjnych olejów z ryb.
W przypadku wegetarian i wegan, utrzymanie zdrowego, zbilansowanego stosunku omega-6:3, biorąc pod uwagę potencjalne wzrost ilości spożywanej przetworzonej żywności w miejsce produktów mięsnych, jest wyjątkowo ważne.
Przeprowadź test BalanceTest Zinzino i zoptymalizuj profil kwasów tłuszczowych, stosując BalanceOil+ Vegan. Produkt posiada czystą formę, nie zawiera GMO i toksyn, jest też wolny od alergenów. Co najważniejsze, jest zarejestrowane przez Vegan Society.
Dlaczego więc warto przejść na weganizm? Sprowadza się to do indywidualnych preferencji, ale podstawę stanowi to, by zrozumieć, jak zmiany w diecie wpływają na nasz organizm. Jeśli uważasz, że wegański styl życia jest dla Ciebie, upewnij się, że Twoja dieta jest zdrowa i zbilansowana, w czym pomogą Ci wegańskie suplementy diety Zinzino.
Zacznij poznawać swój stosunek omega-6:3 dzięki BalanceTest od Zinzino i zacznij przyjmować Zinzino BalanceOil+ Vegan.
* Te twierdzenia nie zostały ocenione przez Agencję Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA). Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania i leczenia chorób ani zapobiegania im.
1. Olive oil polyphenols
Alyvuogių aliejaus polifenoliai padeda apsaugoti kraujo lipidus nuo oksidacinio streso. Sočiųjų riebalų pakeitimas nesočiaisiais riebalais padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. Oleino rūgštis priskiriama nesotiesiems riebalams. Šis teiginys gali būti vartojamas kalbant tik apie alyvuogių aliejų, kuriame yra ne mažiau kaip 5 mg hidroksitirozolio ir jo darinių (pvz., oleuropeino komplekso ir tirozolio) 20 g alyvuogių aliejaus. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 20 g alyvuogių aliejaus.
2. DHA and EPA contribute to the maintenance of normal blood pressure
DHR ir EPR padeda palaikyti normalų kraujospūdį. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 3 g EPR ir DHR per parą. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 3 g EPR ir DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos.
3. DHA contributes to the maintenance of normal vision
DHR prisideda prie normalios regos palaikymo. Šis teiginys gali būti naudojamas tik kalbant apie maistą, kuriame yra bent 40 mg DHR / 100 g ir 100 kcal. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg DHR. Dokozaheksaeno rūgštis (DHR) padeda iki 12 mėnesių amžiaus kūdikių normalios regos vystymuisi. Vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 100 mg DHR. Kai šis teiginys taikomas kūdikių vėlesnio maitinimo mišiniams, maiste DHR turi sudaryti ne mažiau kaip 0,3 % visų riebalų rūgščių.
Udostępnij tę stronę
Lub skopiuj link