Cart
Shopping cart

elisabeth alcaraz

Zinzino Independent Partner

Tere tulemast! Mina olen teie sõltumatu nõustaja ja juhin teid teekonnal parema tervise poole.

0662748772
llamada Kopeeri
aazconsulting31@gmail.com
Kopeeri
Tervis • neljapäev, 20. mai 2021 • 3 min

Miks on vitamiinid ja mineraalained nii olulised tervise hoidmiseks?

Autorilt Zinzino

Tasakaalustatud toitumine on parim viis kätte saada kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalained. Arvestades asendamatute toitainete suurt hulka ja tänapäevase elustiiliga kaasnevaid toitumiseelistusi ei puugi me harjumuspärase toiduga kõiki vitamiine ja mineraalaineid kätte saada.

Selleks et teada, mida juurde tarbida, tuleb esmalt endal selgeks teha, mida mikrotoitained organismis teevad ja mis kasu meil vitamiinidest ja mineraalainetest õigupoolest on.

Milleks organismile kõik need vitamiinid ja mineraalained?

Miks me vitamiine ja mineraalaineid vajame? Need on vajalikud, et hoida organism terve ja tugev. Mikrotoitained aitavad organismi käigus hoida – need muundavad energiat, toetavad raku tasandil paranemisprotsesse, haavade paranemist ja immuunsüsteemi.

Erinevate vitamiinide ja mineraaltoitainete nimekiri võib silme eest päris kirjuks võtta ja seepärast on raske teha teadlikke menüüvalikuid n-ö ideaalse mikrotoitainete segu kättesaamiseks. Samuti tuleks silmas pidada eri vitamiinide ja mineraalainete omavahelisi koostoimeid ja neist aru saada. Teatavad vitamiinid ja mineraalained võivad hõlbustada või pärssida teiste vitamiinide ja mineraalainete imendumist.

Vitamiinid on orgaanilised ja lagunevad kuumuse, õhu või hapetega kokku puutudes. Eristada saab vees- ja rasvlahustuvaid vitamiine. Mineraalained on seevastu anorgaanilised ja nende keemiline ülesehitus ei muutu. Seepäras on taimede, kalade, loomade ja vedelike tarbimine parim viis pinnases ning vees leiduvate mineraalainete saamiseks.

Veeslahustuvate vitamiinide ja mineraalainete eelised

Toiduainetes leiduvad veeslahustuvad vitamiinid aitavad vabastada ja genereerida energiat, moodustada valke, rakke ja kollageeni. Nende mikrotoitainete hulka kuulub vitamiin C ja B-rühma vitamiinid:

  • biotiin (B7-vitamiin)
  • foolhape (folaat, B9-vitamiin)
  • niatsiin (B3-vitamiin)
  • pantoteenhape (B5-vitamiin)
  • riboflaviin (B2-vitamiin)
  • tiamiin (B1-vitamiin)
  • B6- ja B12 vitamiinid.

Mida peamised mineraalained ja jälgelemendid organismis teevad?

Meie organism sisaldab peamisi mineraalaineid, mille ülesanne on tasakaalustada vee- ja soolasisaldust organismis ning täita teisi olulisi funktsioone. Need mineraalained on kaltsium, kloriid, magneesium, fosfor, kaalium, naatrium ja väävel.

Jälgelemendid on niisama olulised ja täidavad organismis eluliselt vajalikke funktsioone. Erinevad elemendid ka mõjutavad üksteist, mistõttu ei maksa lähtuda põhimõttest, et rohkem on uhkem. Organismis on oluline ülesanne kroomil, vasel, joodil, raual, mangaanil, molübdeenil, seleenil ja tsingil.

Milleks meile rasvlahustuvad vitamiinid?

Rasvlahustuvaid vitamiine leidub kõige enam suure rasvasisaldusega toiduainetes ja koos rasvainetega tarbides jõuavad need vitamiinid märksa kiiremini vereringesse. Vitamiinid mängivad rolli füüsiliste funktsioonide juures ja organism varub neid tagavaraks, mida vajadusel kasutada. Neid vitamiine võiks ehk kõige paremini kirjeldada järk-järgult vabanevate mikrotoitainetena: A-, D-, E- ja K-vitamiinid.

Millised toiduained sisaldavad mineraalaineid ja vitamiine? Kui palju mineraalaineid ja vitamiine organism vajab?

Iga vitamiini ja mineraaltoitaine puhul tasub kontrollida selle soovituslikku päevast kogust. Toidust mikrotoitainete saamine tuleks samuti põhjalikult läbi vaadata. Selle info võite näiteks oma külmkapile kinnitada.

D-vitamiini leidub rasvastes kalades, munakollastes ja D-vitamiiniga rikastatud teraviljas.

Magneesiumi saadakse peamiselt kõrvitsast, spinatist, ubadest, tofust, pruunist riisist ja pähklitest.

Kaltsiumi allikateks on piim, juust, jogurt, brokkoli, lehtkapsas, pähklid, oad, läätsed ja kaltsiumiga rikastatud teraviljad.

Tsingirikkad toiduained on näiteks austrid, rohumaal toitunud veise liha, kõrvitsaseemned, spinat, pruun riis ja tempeh.

B12-vitamiini saadakse loomsetest allikatest nagu liha, kala, linnuliha ja munad.

Appi tuleb toidulisand Xtend+

Täpselt õiges koguses vitamiinide ja mineraalainete saamine võib tunduda üle pea käiva väljakutsena, aga õnneks on selle jaoks võimalik kasutada toidulisandeid. Selle asemel, et püüda päevas ligi 3000 kalorit tarbides kõike kätte saada, pakub multiimmuun toidulisand Xtend+ kõik-ühes lahendust. See sisaldab 22 asendamatut mikrotoitainet ja lisaks pagaripärmist saadud puhastatud 1-3, 1-6 beetaglükaane tarbijasõbralikus taimses kapslis.

Kõik vajalikud vitamiinid ja mineraalained saab kätte nelja Xtend+ kapsliga päevas, et tagada optimaalselt tervislik toidulaud*.

* USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) pole neile väidetele oma hinnangut andnud. Toode pole mõeldud haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks ega ennetamiseks.