Iris Foerschner
Zinzino Independent Partner
Tere tulemast! Mina olen teie sõltumatu nõustaja ja juhin teid teekonnal parema tervise poole.
Pühadejärgsed tervisenõuanded
Uus aasta on käes, pidustused on möödas ja on aeg kujundada 2022. aasta toon. Tervis ja heaolu on paljude jaoks prioriteet. Olenemata sellest, kas olete uusaastalubaduste-usku või mitte, on just praegu suurepärane aeg järele mõtlemiseks ja tulevikuvisoonide loomiseks. Mõtiskleda selle üle, mis toimis ja mis mitte, mis meeldis ja mis valmistas probleeme.
Tervise- ja heaoluvaldkonnas võib tunduda, et kõik on liiga keeruline või, vastupidi, liiga lihtsustatud. Pikk nimekiri painavatest tervisekohustustest või lihtsatest „kaloripuudujäägil” põhinevatest kaalulangetamise nõuannetest. Kuid kaloripuudujääk ei taga tervist.
See tervisenõuaannete lai valik raskendab tegelike, püsivate harjumuste ja rutiinide juurutamist. Peate tegema seda, mis teie jaoks toimib. Õppige tundma, millele teie keha reageerib, häälestage end sellele sagedusele, tundke oma tugevaid ja nõrku külgi ja arvestage, milliseid heaolurituaale on lihtne järgida, ja eelistage naudingut. See aitab järgida häid harjumusi aastaringselt.
Eesmärk on parem üldine tervis, mitte ainult kaalu langetamine. Saavutage järjepidevus ja kindlatel otsustel põhinevad spurdid. Muutke jaanuar uue elustiili alguseks, mitte ainult kaalulangetamise eesmärgi saavutamise kuuks. Kasutage aastavahetust, et mõtiskleda oma suhete üle toidu, treeningu ja üldise füüsilise tervisega.
Millised on teie toitumisharjumused?
Alustage oma toitumisharjumuste kohta küsimuste esitamisest. Millal on teie söögikorrad? Millist toitu eelistate? Kas teil on toite, mille suhtes olete tundlik? Kas teil on nõrkus magusa suhtes? Milline toit annab teile hea enesetunde? Milline toit teeb teid uimaseks? Kas olete kiire või aeglane sööja? Kas teil tekib hilja õhtul nälg? Kus te sööte? Kas sööte liiga palju väljas? Kas olete emotsionaalne sööja?
Õppige oma toitumisharjumusi ja söömiskäitumist vanamoodsal viisil päevikusse sisse kandma. Unustage kalorite lugemine ja keskenduge sellele, millal teil tekib isu ja miks. See aitab teil märgata ka toite või mustreid, mis ei sobi teie kehaga kokku. Vaadake iga nädala lõpus oma harjumused üle ja tehke vajalikud muudatused.
Kuidas saada jagu halbadest söömisharjumustest
Aastaid järgitud toitumisharjumuste muutmine pole lihtne. See on põhjus, miks nii paljud inimesed kannatavad jojo-dieedi kõikumiste all. Alustate aastat parimate kavatsustega, kuid sageli on eesmärgid liiga suured ja ebamäärased. Fikseerige oma toitumisharjumuste ja -mustrite põhjal mõned väiksed kavatsused. Isegi igapäevaselt tarbitavate ühendite väike, üheprotsendiline paranemine annab aasta lõpuks märkimisväärsed tulemused.
Kui mõistate, et õhtune suhkruihalus on probleem, seadke endale uus piir: 80% puuvili – 20% maiustused. Te ei pea oma lemmikšokolaadi või -jäätist boikoteerima. Eesmärkide asemel mõelge piiridele.
Võtke ette iga negatiivne toitumisharjumus, mis teil esineb, ja looge sellele piir või uus eesmärk. Kas sööte liiga palju? Piirake väljas söömist või koju toidu tellimist kahele toidukorrale nädalas. Kas te ei tarbi piisavalt köögivilju? Lisage päevas vähemalt kahele söögikorrale lisasalat.
Kuidas süüa õigesti?
Kui olete seadnud uued piirid ja kavatsused, siis peate neid nüüd tugevdama ja hoidma. Harjumuste kujunemine võtab aega, seega olge enda vastu lahke. Lubage endale paindlikkust ja lõbu. Kaalulangetamise saladusi pole olemas – see tähendab lihtsalt iga päev antud lubadustest kinni pidamist. Ärge langege „kõik või mitte midagi“ meelsusse. Järjepidevus käib koos füüsilise tervisega.
Sööge kiudaineid, eelistage suhkru asemel puuvilju, valige tervislikud rasvad, tehke kodus rohkem süüa kui ostate valmistoitu, sööge piisavalt valku, ärge jooge kaloririkkaid jooke, tarbige piisavalt vedelikku, vähendage rafineeritud süsivesikute tarbimist, sööge mõttega ja jälgige oma portsonite suurust.
Eesmärk on mitmesugused suure toiteväärtusega toidud, tervislikud suupisted ja mis kõige tähtsam – toidud, mille söömist ootate.
Toetage tervislikke toitumisharjumusi hea une, regulaarse treeningu, toidulisandite ja oma pere toetusega. Heitke silt „dieet“ peast. Sööge lihtsalt tervislikult ja elage tasakaalukalt. Sellele järgneb kaalulangus ja pidev energia.
Treenige tasakaalu saavutamiseks
Enamik tervislikumaid eluviise on seotud köögiga, kuid te ei saa tähelepanuta jätta ka liikumise olulisust – see aitab teil kööki kiiremini jõuda ja hästi elada. Lihasmassi mõjutamiseks lisage oma nädalale südamelihaskonna- ja jõutreening.
Väljaspool jõusaali, tantsutundi, jooksurühma ja kõiki muid keha liigutamise viise loeb ka mitte-treening. Jälgige oma igapäevast sammude arvu Fitbiti, Apple Watchi või isegi iPhone’i terviserakendusega. See jäädvustab kogu teie liikumise kogu päeva jooksul – koeraga jalutamas, köögis söögitegemisel, maja koristamisel, tööl olles jne.
Mõelge treeningule enesekindluse suurendamiseks, vigastuste vältimiseks ja suhtluse tagamiseks. Nii nagu söömisharjumuste puhul, kasutage sama strateegiat ka treeningute puhul. Teadke oma käitumist, mustreid, piiranguid ja huvisid. Tehke kindlaks, mis teile kõige rohkem meeldib, ja looge treeningrežiim vastavalt oma tugevatele külgedele
Andke oma kehale Zinzino abil jõudu.
Zinzino looduslike toidulisandite valik annab teie teekonnale parema ja tervislikuma elu. LeanShake võib teid toetada toitvate ja maitsvate toiduasendajatega. ZinoBiotic+ annab kaheksat looduslikku kiudainet, et vähendada veresuhkru tõusu pärast sööki ja säilitada head kolesteroolitaset.
Suunake oma keha suurepärase tervise poole.
Jagage seda lehte
Või kopeerige link