Astrid Campo Domingo
Zinzino Vásárló
Üdvözlöm! Nekem nagyszerű tapasztalataim vannak a termékekkel, és szerintem Önnek is be fognak válni. Ossza meg velem a gondolatait!
Miért válasszuk a vegán életmódot? Íme, az érvek és az ellenérvek
Az elmúlt néhány évben a veganizmus népszerűsége egyre nő. Több alternatívája létezik a húsnak, mint valaha, és még soha nem volt ilyen egyszerű a vegán étrendet betartani. Különböző érveket lehet felhozni arra, hogy miért legyen valaki vegán.
A vegánokat ezért sem lehet beskatulyázni, hiszen más és más okokból választják a vegán életmódot. A The Vegan Society szerint ez az életmód nem csupán az állatok jogairól szól, mert a vegán étrend előnyei között szerepel az egészség, a környezet védelme és az élelmiszer-ellátási lánc is.
Miért lesz valaki vegán?
A The Vegan Society a vegánságot úgy határozza meg, hogy „egy olyan életmód, amely a lehető legnagyobb mértékben, ami még megvalósítható, kizárja az állatokkal szembeni kizsákmányolás és kegyetlenség minden olyan formáját, ami élelmiszeripari vagy ruházati termékek előállítása érdekében, illetve bármely más célból történik”.
Miért válasszuk a vegán életmódot? Ez egy olyan életmód, ami tudatos döntés eredménye, és a „Ne árts!” filozófiára épül. A teljes értékű növényi ételek fogyasztása a vegánság lényege. A vegán életmód előnyeinek jobb megértése érdekében érdemes feltárni az összefüggést az élelmiszerek beszerzési forrásai és a környezet között.
Környezetünk és az etika
A The Vegan Society szerint a hús előállításához szükséges körülmények nagy környezeti terhelést jelentenek. Úgy érvelnek, hogy az állatok takarmányozásához szükséges növénytermesztést, illetve a logisztikát, hogy ezek a termékek eljussanak a háztartásokba, megszenvedi a környezetünk. Továbbá, hogy azok a növények és az a vízigény, ami a növényi termékek előállításához szükséges, sokkal kisebb hatással vannak környezetünkre. A vitának, hogy miért válasszuk a vegán életmódot, az a téma is része, hogy a növényi alapú étrendhez mennyivel kevesebb termőföld kell.
Ezért a The Vegan Society leszögezi, hogy a veganizmus az egyik legegyszerűbb módszer saját ökológiai lábnyomunk csökkentésére.
Egészségünk
A kiegyensúlyozott, növényi alapú étrend hasznos lehet a szervezet számára. A legfontosabb dolog az, hogy minden szükséges tápanyaghoz hozzájussunk. Növényi forrásból bevinni a tápanyagokat azt jelenti, hogy teljes kiőrlésű gabonaféléket, zöldségeket, gyümölcsöket, dióféléket és magokat kell fogyasztani. Ezek mindegyike gazdag rostokban, nélkülözhetetlen vitaminokban és ásványi anyagokban.
De tudnunk kell, hogy ha áttérünk a vegán étrendre, akkor nem könnyű ezen a tápanyagokhoz hozzájutni csupán az ételekkel. Több mint 4000 kalóriát kellene ehhez elfogyasztani olyan ételekből, amelyek tápanyagban gazdagok. A sok cukrot és telített zsírt tartalmazó vegán étrend ugyanolyan egészségtelen lehet, mint bármely másik tetszőlegesen kiválasztott diéta.
Amikor feltérképezzük, hogy mi kell a vegán életmód elkezdéséhez, alternatív lehetőségeket is meg kell vizsgálnunk, hogy ezekhez a tápanyagokhoz hozzá tudjunk jutni.
Segítség a vegán étrend kiegyensúlyozásához
Az összes állati eredetű termék kiiktatására épülő étrend betartása érdekében nemcsak az ételek összetevőire kell odafigyelnünk, hanem arra is, hogy azok honnan származnak és milyen teszteken mentek át. A mai ételekben nincs meg ugyanaz tápérték, mint a 100 évvel ezelőtti ételekben.
Nem szabad elfeledkezni a genetikai módosításról, a növényvédő szerek használatáról és az élelmiszerek tárolásáról, mert ezek azok a folyamatok, amelyeken átmennek az ételeink összetevői, amelyek végül a tányérunkra kerülnek. A modern életmód miatt hajlamosabbak vagyunk arra, hogy hiányállapotok alakuljanak ki a szervezetünben, például a D-vitaminból is hiányunk lehet egyszerűen azért, mert jellemzően nem gyalog járunk dolgozni, mint a régebbi korok emberei.
A vegán életmóddal kapcsolatos kutatásaink során nézzünk utána, hogy naponta mennyi fehérjére, omega-3-ra, D-vitaminra, B12-vitaminra és kalciumra van szükségünk! Ezeket a tápanyagokat ugyanis növényi alapú forrásokból kell pótolni. Az étrend-kiegészítők egy vegán legjobb barátai.
Optimalizálja étrendjét a BalanceOil+ Vegan segítségével!
A Zinzino vadonatúj, természetes Polifenol Omega Balance étrend-kiegészítője, a BalanceOil+ Vegan kifejezetten vegánok és vegetáriánusok, illetve azok számára készült, akik egy olyan olajat részesítenek előnyben, amelyikben sok az omega-3, de NEM tartalmaz halolajat.
Ez egy tengeri mikroalgákból kivont szinergikus olajkeverék, amely elősegíti az omega-3 és a D-vitamin megfelelő szintjének elérését. A BalanceOil+ Vegan gazdag EPA, DHA és DPA omega-3 zsírsavakban, a szokványos szüret előtt betakarított olajbogyókból kipréselt extraszűz olívaolajban, amelyben sok a sejtvédő hatású((Az olívaolaj polifenoljai hozzájárulnak a vérzsírok oxidatív stresszel szembeni védelméhez. Az állítás csak olyan olívaolaj esetében alkalmazható, amely 20 g-onként legalább 5 mg hidroxitirozolt és származékait (pl. oleuropein komplexet és tirozolt) tartalmaz. Ahhoz, hogy az állítást fel lehessen tüntetni, a fogyasztót tájékoztatni kell arról, hogy a kedvező hatás 20 g olívaolaj napi bevitelével érhető el.)) polifenol és a vegán tanúsítvánnyal rendelkező D3-vitamin.
A BalanceOil+ Vegan az étrend-kiegészítők új generációját képviseli, amely hozzájárul a szív((Az EPA és a DHA hozzájárul a szív megfelelő működéséhez. Az állítás csak olyan élelmiszer esetében alkalmazható, amely az 1924/2006/EK rendelet mellékletében felsorolt „OMEGA-3 ZSÍRSAVAK FORRÁSA” állítás szerint legalább EPA- és DHA-forrás. Ahhoz, hogy az állítást fel lehessen tüntetni, a fogyasztót tájékoztatni kell arról, hogy a kedvező hatás 250 mg EPA és DHA napi bevitelével érhető el.)), az agy((A dokozahexaénsav (DHA) hozzájárul a normál agyműködés fenntartásához. Az állítás csak olyan élelmiszer esetében alkalmazható, amely 100 g-ra és 100 kcal-ra nézve legalább 40 mg dokozahexaénsavat (DHA) tartalmaz. Ahhoz, hogy az állítást fel lehessen tüntetni, a fogyasztót tájékoztatni kell arról, hogy a kedvező hatás 250 mg dokozahexaénsav (DHA) napi bevitelével érhető el. Az anya szervezetéből vagy az anyatejből felvett dokozahexaénsav (DHA) hozzájárul a magzat és az anyatejjel táplált csecsemők normál agyi fejlődéséhez. A várandós és szoptató anyákat tájékoztatni kell arról, hogy a kedvező hatás eléréséhez az omega-3 zsírsavakból felnőttek számára ajánlott napi adagon (azaz 250 mg DHA és EPA) felül további 200 mg DHA-t kell naponta fogyasztaniuk. Az állítás csak olyan élelmiszer esetében alkalmazható, amely legalább 200 mg DHA napi bevitelét biztosítja.)) és az immunrendszer normál működéséhez((A D-vitamin hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez. Az állítás csak olyan élelmiszer esetében alkalmazható, amely az 1924/2006/EK rendelet mellékletében felsorolt „D-VITAMINFORRÁS” állítás szerint legalább D-vitaminforrás.)), ami az EFSA által engedélyezett, jótékony egészségügyi hatásokra vonatkozó állítások közül csak néhány. Ez az egyetlen vegetáriánus EPA és DHA termék a piacon, amely a hagyományos halolajok biológiai alternatívája (algaolaj).
A vegetáriánusok és vegánok számára fontos az egészséges, kiegyensúlyozott omega-6:3 arány, tekintettel arra, hogy potenciálisan egyre több a feldolgozott élelmiszer, különösen a húst helyettesítő alternatíva.
Nézze meg, mit mutat a Zinzino BalanceTest és optimalizálja zsírsavprofilját a BalanceOil+ Vegan segítségével! Tiszta, GMO- és toxinmentes, illetve nincsenek benne allergének sem. És ami a legfontosabb: a The Vegan Society regisztrálta.
Szóval, miért is lesz valaki vegán? Végül is minden a személyes preferencián múlik, de döntő fontosságú annak megértése, hogy az étrendi változások milyen hatással vannak a szervezetünkre. Ha úgy érzi, hogy a vegán életmód megfelelő Önnek, akkor biztosítsa saját maga számára az egészséges, kiegyensúlyozott étrendet a Zinzino vegán étrend-kiegészítői segítségével!
Tesztelje le szervezete omega-6:3 arányát a Zinzino BalanceTest segítségével, illetve kezdje el használni a Zinzino BalanceOil+ Vegan termékét!
Ezeket a kijelentéseket a Food and Drug Administration (az USA Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala) nem ellenőrizte. A terméknek nem célja bármely betegség diagnosztizálása, kezelése, gyógyítása vagy megelőzése.
1. Polyfenoly z olivového oleje přispívají k ochraně krevních lipidů před oxidativním stresem
Polyfenoly z olivového oleje přispívají k ochraně krevních lipidů před oxidativním stresem. Nahrazení nasycených tuků nenasycenými tuky ve stravě přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Kyselina olejová je nenasycený tuk. Tvrzení smí být použito pouze u olivového oleje, který obsahuje nejméně 5 mg hydroxytyrozolu a jeho derivátů (např. oleuropein komplex a tyrozol) na 20 g olivového oleje. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne při příjmu 20 g olivového oleje denně.
2. Mastné kyseliny DHA a EPA přispívají k udržení normálního krevního tlaku
Mastné kyseliny DHA a EPA přispívají k udržení normálního krevního tlaku. Tvrzení smí být použito pouze u potravin, které poskytují příjem 3 g EPA a DHA denně. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne při příjmu 3 g EPA a DHA denně. Pokud je toto tvrzení použito u potravinových doplňků anebo obohacených potravin, musí být spotřebitelům poskytnuta informace, že nemají překračovat doplňkový kombinovaný příjem 5 g EPA a DHA denně.
3. DHA přispívá k udržení normálního stavu zraku
DHA přispívá k udržení normálního stavu zraku. Tvrzení smí být použito pouze u potravin obsahujících nejméně 40 mg DHA na 100 g a na 100 kcal. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg DHA denně. Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) přispívá k normálnímu vývoji zraku u dětí do 12 měsíců věku. Spotřebitel musí být informován o tom, že příznivého účinku lze dosáhnout při příjmu 100 mg DHA denně. Je-li toto tvrzení použito pro pokračovací kojeneckou výživu, musí potravina obsahovat nejméně 0,3 % DHA z celkového objemu mastných kyselin.
Oszd meg ezt az oldalt
Vagy másold ki a linket!