Cart
Shopping cart

Sofie Taijonlahti & Patric Nilsson

Zinzino Independent Partner

Sveiki, esu nepriklausomas konsultantas(-ė) ir ketinu jums padėti Jūsų kelionėje link geresnės sveikatos.

Sveikata • 2021 m. birželio 24 d., ketvirtadienis • 3 min.

Kaip per dieną nueiti 10 000 žingsnių – septyni realūs būdai

Zinzino

Jei turite „iPhone“, „Health“ programėlė įdiegta pagal nutylėjimą. Dažniausiai telefonas su jumis visą dieną, todėl tai puikus pirminis įrankis stebėti, kiek žingsnių per dieną nueinate, ir žinoti, kiek žingsnių nueiti yra sveika. Nors neužfiksuoja tų kelių žingsnių per dieną, kai vaikštote be telefono rankoje. Nesikrimskite, jei aktyvios dienos vakare atsidarę programėlę pamatysite, kad nuėjote mažiau, nei tikėjotės.

Nors vaikščiojimas kaip mankšta turi savų privalumų, realybė tokia, kad dėl mūsų šiuolaikinio gyvenimo būdo nėra paprasta nueiti 10 000 žingsnių per dieną, ypač pandemijos metu. Per pastaruosius metus gyvenimas pasikeitė iš esmės. Namuose leidžiame daug daugiau laiko, nei kada nors anksčiau, ir turime būti kūrybingesni nei bet kada, kad išliktume aktyvūs.

Vaikščiojimas, kaip mankšta: Pradėkite nuo paprasčiausio žingsnio

Svarbu pasirinkti tokį žingsnių skaičių, kuris jums tinkamas ir kurį nesunkiai įveiksite per dieną, kai kalbame apie tai kiek gi suvaikščioti turėčiau. Siekti nueiti 10 000 žingsnių, tačiau jei tai atrodo nerealu, pasirinkite, kiek Jūsų manymu, galite nueiti. Svarbu išsiugdyti įprotį ir kai pora savaičių nueisite nusistatytą savo žingsnių normą, įprasite ir netrukus pasieksite tikslą. Sutelkite dėmesį į mažus laipsniškus pokyčius, o ne iškart į pačius aukščiausius rezultatus.

Reikia pagalbos žengti žingsnį? Pradėkite nuo vienos savaitės iššūkio vadovaudamiesi šiais septyniais patarimais.

1. Kaip per dieną nueiti 10 000 žingsnių? Pradėkite sekti, kiek per dieną nueinate

Čiupkite „Fitbit“ arba išmanųjį laikrodį, kad žinotumėte, kiek žingsnių iš tikrųjų nueinate per dieną. Užfiksuokite visus iki vieno žingsnius, net ir tuos, kuriuos einate namuose Taip, net ir tuos 50 žingsnių iki vonios kambario ir atgal. Juos taip pat skaičiuoja.

2. Socialinė vaikščiojimo nauda: Susisiekite su savo geriausia drauge ar draugu

Draugas ar draugė gyvena netoliese? Susitarkite ir įsipareigokite kartu per dieną išeiti pasivaikščioti. Abu turėkite po išmanųjį laikrodį, kad galėtumėte palyginti rezultatus ir palaikyti vienas kitą. Taip mankštos laikas taps „draugystės laiku“.

girls-walking-training-cloth.jpeg

3. Palikite automobilį, kai einate į parduotuvę.

Net jei dirbate namuose, kiekvieną dieną atraskite priežasčių išeiti pasivaikščioti. Palikite automobilį ir nueikite iki prekybos centro nusipirkti šviežaus maisto vakarienei. Pasinaudokite kiekviena galimybe nueiti daugiau žingsnių.

4. Įsigykite šunį

Jums nereikės motyvacijos išeiti pasivaikščioti, jeigu namuose turėsite nuostabų mažą šuniuką. Su savo augintiniu pasieksite užsibrėžto tikslo net nesistengdami. Išveskite savo keturkojį pasivaikščioti, pabendrauti su kitais augintiniais ir tuo pačiu sudeginti kelias kalorijas. Ir vėl, naudingą užsiėmimą suderinsite su smagiai praleistu laiku.

dog-walk.jpeg

5. Paklauskite savęs, kaip šiandien nueiti daugiau žingsnių?

Jei galvosite nuolat, tai padės priimti sąmoningesnius sprendimus. Galbūt iki jūsų mėgstamo restorano ar parduotuvės 10 minučių kelio? Nesėskite į automobilį ar taksi, tiesiog nueikite iki ten. Be to, atsisakykite liftų, lipkite laiptais patys.

6. Ryte nueikite iki kavinės!

Kavos mėgėjams tai bus paprasta. Jei kiekvieną rytą prieš darbą lankotės kavinėje, nueikite iki jos prieš darbą. Smagu jaustis bendruomenės dalimi, ir dar smagiau bus po šio rytinio įpročio žvilgterėti į nueitus žingsius.

coffee-in-sunshine.jpeg

7. Po pietų pasimėgaukit šviežio oro terapija

Kava padeda prabusti ir pasiruošti darbingai dienai, o po pietų, kai apima snaudulys, pasivaikščiojimas gryname ore puikiai išjudins jūsų organizmą. Kai jaučiate nuovargį, tiesiog pasivaikščiokite po vietinį rajoną ir papildykite savo žingsnių krepšelį. Taip pat naudinga visą dienos tikslą pasiekti vieno pasivaikščiojimo metu. Keiskite trumpus pasivaikščiojimus, išmėtytus po visą dieną, su valandą trunkančiu intensyviu vaikščiojimu, kad pakiltų širdies pulsas. Užsidėkite ausines ir vaikščiodami klausykitės įdomios tinklalaidės, mėgstamos muzikos ar tiesiog mėgaukitės gamtos garsais. Net nepajusite, kaip šis laikas taps jums išskirtinis, tuomet nebereikės pastangų, tiesiog nekantraudami lauksite savo pasivaikščiojimo laiko.

Jūs tikrai galite tai padaryti. Po vieną žingsnį į priekį!