Omega-3 ir Omega-6 santykis ir kodėl jį verta sužinoti
Šiuolaikinėje mityboje vyrauja perdirbtas ir apdorotas maistas, vis dažniau tiekiamas ir parduodamas supakuotas. Mūsų šaldytuvai ir šaldikliai pilni produktų, kuriuose daug cukraus ir mažai skaidulinių medžiagų, todėl labai lengvai pasiduodame pagundai rinktis patogų, o ne sveiką maistą. Mums vis sunkiau parduotuvėse rasti maistingų produktų ir išvengti nereikalingų kalorijų, tačiau gyvename individualizuotos mitybos eroje – kur galime vartoti moksliškai patvirtintus maisto papildus ir patenkinti individualius mitybos poreikius, kad susigrąžintume pusiausvyrą. Daugiau jokių brangių ir laiką eikvojančių paieškų bandant įvairiausius vitaminų vaistų rinkinius. Tyrimais pagrįsta mityba yra informatyvi ir suteikia galios.
Omega-3 ir 6 privalumai
Svarbiausioms mūsų organizmo funkcijoms reikalingos abi riebalų rūgštys – Omega-3 ir Omega-6. Jos yra nepakeičiamosios riebalų rūgštys, kurias privalome gauti su maisto produktais ir papildais, nes organizmas pats jų nepasigamina.
Pagrindiniai Omega-3 šaltiniai yra riebi žuvis, žalios lapinės daržovės, sėklos ir riešutai. Omega-6 yra mėsoje, paukštienoje ir kiaušiniuose. Omega-6 mūsų mityboje tikrai netrūksta. Problema yra gauti pakankamai Omega-3 ir pasiekti reikiamą pusiausvyrą.
Omega riebalų rūgščių santykis vakarietiškoje mityboje
Jeigu norime optimalios ląstelių membranų būklės, mūsų Omega-6 ir Omega-3 santykis turi būti 3:1. Būtent tokiu santykiu riebalų rūgštys geriausiai apsaugo ląsteles nuo oksidacinio streso, kai antioksidantų lygis tampa per žemas ir organizmas pervargsta, nebegali tinkamai funkcionuoti, o tai gali pakenkti ląstelėms.
Tačiau turime ir gerų naujienų. Atkurti išbalansuotą antioksidantų ir laisvųjų radikalų pusiausvyrą organizme įmanoma.
Koks yra idealus Omega-3 ir Omega-6 santykis?
Rekomenduojamas Omega-6:3 santykis yra 3:1. Nevartojančių Omega-3 papildų santykis gali siekti net 25:1. Net tie, kurie reguliariai valgo žuvį ir vartoja Omega papildus, dažnai būna toli nuo tikslo. Dėl to kalta sutrikusi pasaulinė maisto sistema, taip pat ir papildai, kuriuose per mažai gyvybiškai svarbių ingredientų, kad organizmas galėtų tinkamai pasisavinti maistines medžiagas.
Ką reiškia aukštas Omega-6 ir Omega-3 santykis?
Jūsų pirminis tikslas turėtų būti – atkurti išbalansuotą Omega-6:3 santykį. Subalansuotas organizmas reiškia gerai veikiančias smegenų, širdies, imuniteto ir ląstelių funkcijas*.
Omega-3 riebalų rūgščių deficitas gali pakenkti sveikatai įvairiausiais būdais. Blogiausia tai, jog daugelis net nesuvokia, kad jų sveikata išbalansuota.
Omega-6:3 santykio tyrimas („Omega BalanceTest“)
Tai suasmenintos mitybos galia. Įvairios institucijos teikia riebalų rūgščių dienos normos rekomendacijas, tačiau nėra vienos visiems idealiai tinkančios dozės. Omega tyrimu BalanceTest tiksliai nustatomas asmens riebalų rūgščių profilis, todėl nebereikia spėlioti.
Tai pasaulinio sveikatingumo prekės ženklo „Zinzino“ kraujo krešulio tyrimas, kuris tiksliai nustatys 11 riebalų rūgščių kiekį kraujyje. Mėginį tyrimui paimsite patys, kurį nepriklausoma institucija anonimiškai ištirs ir pateiks rezultatus, kurie išliks visiškai konfidencialūs. Tyrimas apima asmenines rekomendacijas ir gaires, kaip atkurti organizmui ypatingai svarbų Omega-6:3 balansą, ir kitus sveikatingumo patarimus.
Kaip subalansuoti Omega-6:3 santykį
Norint subalansuoti Omega-6:3 santykį, dėmesį reikia atkreipti į du dalykus. Pirmas ir svarbiausias žingsnis – pasirūpinti, kad Jūsų mityboje būtų pakankamai sveikų Omega-3 riebalų rūgščių šaltinių. Jeigu mitybos trūkumus reikia kompensuoti papildais, naudokite „BalanceOil“ – mūsų visiškai natūralų grynų žuvų taukų, aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus su polifenoliais ir vitamino D3 mišinį.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad jis švelniai koreguoja Omega-6:3 santykį. EFSA yra patvirtinusi 15 „BalanceOil“ privalumų sveikatai, smegenų,1 širdies2 ir kitoms funkcijoms, nes šis papildas ląsteles transformuoja iš vidaus*.
120 dienų „BalanceOil“ režimas ir mitybos pokyčiai padės atkurti organizmo pusiausvyrą. Mažinkite apdorotų, perdirbtų, patogiai supakuotų maisto produktų kiekį ir pirmenybę teikite Omega-3 šaltiniams. Pavyzdžiui, riebiai žuviai, dumbliams, augaliniams aliejams, špinatams, Briuselio kopūstams, mėlynėms ir graikiniams riešutams. Kai produktus perkate didesnėje parduotuvėje, laikykitės perimetro, čia dažniausiai galima rasti visaverčių maisto produktų. Pakartokite „BalanceTest“ tyrimą po 120 dienų ir sužinosite, kiek pavyko priartėti prie santykio 3:1.
*Šių teiginių Maisto ir vaistų administracija (FDA) nevertino. Šis produktas nėra skirtas ligoms diagnozuoti, jas gydyti ar apsisaugoti nuo jų.
1. DHA contributes to the maintenance of normal brain
DHA palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību. Norādi drīkst izmantot tikai pārtikai, kas satur vismaz 40 mg DHS katros 100 g produkta un katrās 100 kcal. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg DHA deva. Mātei uzņemot dokozaheksaēnskābi (DHA), tiek veicināta normāla augļa un ar krūti barotā zīdaiņa smadzeņu attīstība. Grūtnieces un sievietes, kas baro bērnu ar krūti, ir jāinformē, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, katru dienu uzņemot 200 mg DHS devu papildus ieteicamajai Omega 3 taukskābju dienas devai pieaugušajiem, t. i., 250 mg DHA un EPA. Norādi drīkst izmantot tikai pārtikai, kas nodrošina vismaz 200 mg DHA dienas devu.
2. DHA and EPA contribute to the normal function of the heart
DHA un EPA veicina normālu sirdsdarbību. Norādi var izmantot tikai pārtikai, kas ir vismaz EPA un DHA avots, kā noteikts norādē “Omega 3 TAUKSKĀBJU AVOTS” Regulas (EK) Nr. 1924/2006 pielikumā. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg EPA un DHA deva.
Dalintis šiuo puslapiu
Arba nukopijuoti nuorodą