7 ieradumi, kas Jums palīdzēs veicināt veselību visa gada garumā
Jaunības gados, iespējams, Jaunais gads sākās ar pēcballītes galvassāpēm. Bet tagad, pamosties rīta agrumā un nejust jaunības gados piedzīvotās pēcballītes sajūtas, ir patiesi patīkams brīdis. Turklāt, veselīga dzīvesveida cīnītāj, šī ir jauna DEKĀDE un laiks veselību veicinošiem ieradumiem.1
2022. gads ir iespēja atvadīties no veciem ieradumiem, kas vairs nekādā veidā nepalīdz… un atstāt tos aizvadītajai dekādei.
Mēs runājam par ieradumiem, nevis stingriem noteikumiem, jo vēlamies Jums palīdzēt saglabāt šos veselību uzlabojošos ieradumus visa gada garumā, ne vien dažus mēnešus. Tā ir uztveres maiņa, kas ievieš pozitīvas izmaiņas dzīvesveidā.
Vai vēlaties piedalīties? Tad AIZIET!
1. Nosakiet realizējamus mērķus (tādus, kas Jums ir aktuāli)
Sāciet mierīgā tempā. Nesteidzieties šodien ārā no gultas, pat ja esat pamodies(-usies). Nav nekā peļama, ja sāksiet jauno dekādi mierīgā un relaksētā gaisotnē. Tā vietā, lai steigtos uz sporta zāli vai dotos ieturēt vēlās brokastis, lai remdētu alkas pēc īslaicīgas labsajūtas, pavadiet dienu apdomājot, apsverot un izvērtējot savas nākotnes vīziju.
Paņemiet marķierus, pagatavojiet tasi kafijas un ieskicējiet personas aprises, kura Jūs vēlētos būt. Šīs darbības Jums palīdzēs izcelt dažus realizējamus mērķus motivācijas, labas veselības un labas formas saglabāšanai. Esiet pret sevi atklāts, reālistisks, un ieklausieties savā sirdī.
Tālāk norādītas vienkāršas darbības
- Nodarbojieties ar fitnesu trešdien, piektdien un sestdien
- Gatavojiet maltītes no pirmdienas līdz piektdienai. Nepērciet tās jau sagatavotas.
- Sāciet lietot uztura bagātinātājus enerģijai (piemēram, Viva)
- Patērējiet uzturā mazāk gaļas. Tā vietā izvēlieties Vidusjūras reģiona diētu.
2. Izstrādājiet rituālus, lai palīdzētu saglabāt šos veselīgos ieradumus
Piemēram, Jūs nevēlaties iepirkt pārtikas produktus darba dienās. Jūs vēlaties gatavot mājās un ēst ārpus mājas tikai nedēļas nogalēs. Kas nepieciešams šī ieraduma realizēšanai? Tas ir tas, par ko vajadzētu padomāt šodien. Piemēram, izveidojiet iepirkumu sarakstu ar ēdieniem, kas jums jāgatavo. Dodieties iepirkties nedēļas nogalē. Šādā veidā izvērtējiet katru Jūsu ieradumu.
3. Dalieties ar saviem jaunajiem veselīgajiem ieradumiem
Vai Jums ir paziņa, kas aizraujas ar sportu? Vai viņš(-a) ir apsēsts(-a) ar olbaltumvielu maisījumu dzērienu vai arī augļu smūtiju lietošanu? Tiecieties ar veselīga dzīvesveida piekritējiem un dalieties ar saviem ieradumiem. Nav nepieciešams visiem pateikt visu, bet tas palīdz saprast, uz kādiem mērķiem jūs tiecaties. Šie cilvēki kļūs par jūsu aizstāvjiem.
4. Sagatavojieties piedzīvot enerģijas apsīkuma dienas
Tiklīdz Jaunā gada enerģija būs beigusies (apmēram ap šo brīdi), un ikdienas rutīna pilnībā pārņēmusi, Jūs piedzīvosiet enerģijas apsīkuma dienu. Tā diena, kad, neatkarīgi no apstākļiem, nevarat izkāpt no gultas. Viss, ko vēlaties darīt, ir negausīgi mieloties ar šokolādi un lūkoties televizorā. Tas ir normāli. Tā ir DAĻA no dzīves. Esiet gatavs šādām dienām, taču pēc tam turpiniet savu ceļu. Šeit ir svarīgs jūsu ieradumu spēks. Tas uztur jūs pareizajā kursā un nodrošina nepārtrauktību mērķa sasniegšanā.
5. Patīkamā un noderīgā apvienošana
Tātad, jums jau ir rituāli, kas palīdzēs iegūt jaunus ieradumus. Taču speriet soli vēl tālāk un apvienojiet noderīgo ar patīkamo. Izveidojiet sarakstu ar to, kas Jums rada prieku. Vai kafija ir viena no tām lietām, kas Jums patīk? Tas varētu apvienot patīkamo ar noderīgo. Jūs sevi apbalvojat ar gardu kafijas tasi par treniņa vingrinājumu izpildi. Izveidojiet divus vai trīs sarakstus katram ieradumam.
6. Nebadojieties, bet tā vietā baudiet Vidusjūras reģiona ēdienus
Jums nav nepieciešams ievērot diētu. Paldies Dievam! Papildiniet savu iepirkumu sarakstu ar Vidusjūras reģiona pārtikas produktiem un ievērojiet zinātnieku ieteikumus. Šāda veida pārtikas produkti palīdz novērst saslimšanas risku un uzlabo ilgmūžību.3 Vidusjūras reģiona pārtikas produktu pamatā ir augļi, dārzeņi un pilngraudu izstrādājumi. Mazāk piena produktu un gaļas, bet vairāk zivju un jūras velšu.
7. Papildiniet savu diētu
Jums lieliski izdodas! Tā turpiniet. Jūsu progress ir lielisks. Bet tagad pārliecinieties, vai Jūs nodrošināt savam organismam nepieciešamās uzturvielas, kuras organisms nespēj sintezēt dabiskā veidā (piemēram, Omega-3 taukskābes2). Pirms uzsākat taukskābju vai uztura bagātinātāju lietošanas kursu, veiciet BalanceTest, lai noskaidrotu savu Omega-3:6 proporciju. 95% cilvēku tā nav apmierinoša (patiesībā tā atrodas organismam bīstamā zonā). Pēc tam Jūs varat atgūt sava organisma taukskābju balansu.
Vai tas nav LIELISKI, ka var nedomāt par badošanos? Šie septiņi veselību uzlabojošie ieradumi nodrošinās Jums labsajūtu un prieku visa 2022. gada garumā.
1. Understanding A1C:
Understanding A1C: A1C does it all.” American Diabetes Association, https://www.diabetes.org/diabetes/a1c, Accessed 1 August 2022.
2. EFSA, Essential fatty acids
EFSA, Essential fatty acids are needed for normal growth and development of children., in Art.14(1)(b) - Children’s Health and Development Claims. Information to the consumer that the beneficial effect is obtained with a daily intake of 2 g of α-linolenic acid (ALA) and a daily intake of 10 g of linoleic acid (LA).
Dalīties ar šo lapu
Vai nokopēt saiti