Veselības nākotne ir šeit — veselības nozares tendences
Tendences ir nepārprotamas. Visās mūsdienu pasaules kultūrās labsajūta kļūst par galveno prioritāti. Turklāt skaitļi runā paši par sevi. Veselības un labsajūtas tirgus ir pieaudzis divreiz ātrāk nekā pasaules ekonomika, ik gadu palielinoties par 5–10 %. Taču labsajūtas tirgu neveido tikai pārtika un fitness.
Mūsdienās veselības jēdziens ir ieguvis plašu, vienojušu izpratni. Individuālā labsajūta ietver fizisko ķermeni, vingrošanu, uzturu, miegu, domas, emocijas un sevis mīlēšanu. Saskaņā ar nesenu pētniecības centra “McKinsey” pētījumu 79 % cilvēku uzskata, ka ir svarīga visu līmeņu labsajūta. Fitnesa un uztura bagātinātāju tirgus ir pastāvējis vienmēr, taču tagad veselīgas pārtikas tendences norāda uz pārmaiņām attiecībā uz to, kā sabiedrība uztver pārtiku un produktus. Šīs pārmaiņas norisinās paralēli pieaugošajai uzmanības pievēršanai apkārtējai videi, kuras rezultātā popularitāti ir iemantojušas augu izcelsmes produktu diētas un individuālās ietekmes uz vidi samazināšana.
Mūsu labsajūta ir mūsu pašu rokās
Attiecīgi veselības un labsajūtas tirgu pārpludina personalizēti uztura plāni, miega uzlabošanas palīglīdzekļi, smaguma segas, apzināšanās lietotnes, veselības reģistratori, kā arī pielāgoti treniņu rīki un fitnesa apģērbs. It visur, kur palūkojamies, ir iespējas pieņemt savai veselībai labākus lēmumus. Pētniecības centra “McKinsey” pētījumā konstatēts, ka Amerikas Savienotajās Valstīs iedzīvotāji tērē 50 % sava personiskā labsajūtas budžeta fiziskajai veselībai (kam seko izskats, fitness, uzturs, apzināšanās un miegs). Apvienotajā Karalistē ir identiski rādītāji. Ir skaidrs, ka mums ir visas iespējas ņemt labsajūtu savās rokās. Pētījumā arī tiek prognozēta plašāka pāreja uz cieši saistītiem pakalpojumiem, jo īpaši tiem, kas uzsver fizisko un garīgo veselību, – piemēram, personisko treneru, uztura speciālistu un konsultāciju pakalpojumi.
Sešas nākotnes veselības koncepcijas
Pašreizējās nepārtrauktās veselības un labsajūtas nozares izaugsmes pamatā ir vairākas savstarpēji saplūstošas tendences. „McKinsey” pētījumā ir aplūkotas sešas turpmāk norādītās tendences:
1. Priekšroka ekoloģiski tīriem, netoksiskiem un pilnīgi dabīgiem produktiem
No ādas kopšanas līdz miega uzlabošanai un no bioloģiskas pārtikas līdz iepakojumam — cilvēki var izvēlēties no plaša dabīgu produktu klāsta. Veselīga pārtika un jaunas dabīga uztura, preču patēriņa un dzīvesveida tendences ir pieejamākas nekā jebkad iepriekš.
2. Iepirkšanās ir kļuvusi par dziļi personisku pieredzi
Produkti kļūst individualizētāki, jo cilvēki vairs nepieņem standartizētus risinājumus, jo īpaši tad, kad runa ir par veselību un labsajūtu. Tā vietā viņi meklē savām veselības vajadzībām un dzīvesveidam pielāgotus risinājumus.
3. Veselības digitalizācija
No fitnesa viedierīcēm līdz sporta zāles pakalpojumu straumēšanai, ietverot visu ar fitnesu saistīto, veselības nozares nākotne iegūst digitālu raksturu. Piemēram, aplūkojiet viedierīci Mirror, kas ir “teju neredzama interaktīva mājas sporta zāle”.
4. Fitnesa un uztura ietekmētāji sociālajos plašsaziņas līdzekļos
Pētījumi arī norāda, ka 10–15 % cilvēku saka, ka viņi seko ietekmētājiem sociālajos saziņas līdzekļos un ir veikuši pirkumus, pamatojoties uz viņu ieteikumiem. Veselība un labsajūta ir viens no nozīmīgākajiem sabiedrības ietekmētāju darbības virzieniem.
5. Veselības pakalpojumu pieaugums
Tradicionālo veselības aprūpes modeli bagātina fiziskās un garīgās veselības pakalpojumi. Tie ietver telemedicīnu, diagnostiku, virtuālās diskusiju grupas un tādas preces kā Peloton vingrošanas aprīkojums.
6. Pārmaiņas labsajūtas ekosistēmā
Zīmoli vairs nedarbojas tikai vienā jomā. Piemēram, plaši pazīstamais fitnesa apģērbu zīmols Lululemon ir eksperimentējis ar apzinātības praksi, uzturu un grupu nodarbībām savos veikalos. Tagad uzņēmumu darbības centrā ir uz sabiedrības vērtībām balstīts redzējums, neviens kāds konkrēts pakalpojums.
Kā norāda nesenākie pētījumi, šis ir aizraujošs laiks veselības un labsajūtas nozarē gan no patērētāju, gan nozares pārstāvju viedokļa. Kultūra prasa ērtības, specifiskumu un individuālas iespējas.
Personiskā labsajūta ir galvenokārt saistīta ar veselības pofilaksi
Taču, neraugoties uz reklāmu apgalvojumiem, ceļš uz labāku veselību ir patiesi personisks, kurā nav ātru risinājumu. Tā ir ilgtermiņa apņemšanās radīt pārmaiņas, kas sākas šūnu līmenī — dziļi Jūsu ķermenī. Ir daudz uzņēmumu, kas, sekojot līdzi modei, dedzīgi piedāvā individuāli pielāgotus uztura bagātinātājus. Pārliecinietes, ka izvēlieties tādus, kuru mērķi ir ilglaicīgi un kuri spēj sniegt rakstiskus pierādījumus, ka to produkti atbilst solījumiem. Zinzino ir globāls tiešās tirdzniecības uzņēmums no Skandināvijas, kura mērķis ir kļūt par pasaules līderi preventīvās veselības aprūpes un testu rezultātos balstīta uztura jomā.
Veiciet sava organisma pārbaudi
Dibināts 2005. gadā, uzņēmums „Zinzino” tiek uzskatīts par celmlauzi testu rezultātos balstīta personalizēta uztura jomā, un tā misija ir atjaunot pasaulē līdzsvaru. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums ir veicis nepilnus 700 000 individuālos asins paraugu testus, nosakot cilvēku Omega-6:3 līdzsvaru organismā un sniedzot viņiem iespējas mainīt savus uztura ieradumus, pamatojoties uz BalanceTest rezultātiem. Uzziniet vairāk par tā raksturīgo BalanceOil uztura bagātinātāju klāstu, kura pamatā ir zinātniski sertificēts tīras zivju eļļas, neapstrādātas augstākā labuma olīveļļas un dabiski iegūta vitamīna D3 apvienojums. Šie bagātinātāji ir izstrādāti, lai atjaunotu omega taukskābju līdzsvaru organismā, regulētu un uzturētu Jūsu EPS un DHS līmeni un vienlaikus aizsargātu Jūsu šūnas no oksidatīvā stresa.
Dalīties ar šo lapu
Vai nokopēt saiti